czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryZ Polregio do Parku Mużakowskiego

Z Polregio do Parku Mużakowskiego

Od 4 czerwca trwa piąta edycja akcji „Poczuj przygodę, odkrywając Lubuskie pociągami Polregio”. To jednodniowe wycieczki z atrakcjami po całym regionie.

Na regionalnych podróżników czeka do odkrycia wiele urokliwych miejsc. W najbliższej podróży z Polregio możecie wziąć udział 16 lipca. Kierunek? Park Mużakowski! Bujna roślinność, klimatyczne alejki i otwarta przestrzeń to niezaprzeczalne atuty tego miejsca.

Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa, lubuska perła, 2 lipca 2004 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest jednym z najwspanialszych dzieł sztuki ogrodowej XIX-wiecznej Europy. Zajmuje aż 728 ha powierzchni po obu stronach Nysy Łużyckiej, czyli znajduje się na terenie Polski i Niemiec. To doskonałe miejsce do spacerowania i odpoczynku na łonie natury, miejsce szczególne, przepełnione pięknem i intrygującą historią. Polski fragment to część krajobrazowa, natomiast po zachodniej stronie rzeki Nysy, odnajdziemy fragment rezydencjonalny ze wspaniałymi ogrodami.

Szczegółowe informacje na temat każdego z przejazdów (ceny biletów i dokładne godziny wyjazdów) będą publikowane na stronie przewoźnika na kilka dni przed wyjazdem – https://polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/poczuj-przygode-odkrywajac-lubuskie-pociagami-polregio-sezon-v/.

Ponadto Polregio zaplanowało wyprawy do Pszczewa (23 lipca, 27 sierpnia), na Święto Ceramiki w Bolesławcu (20 sierpnia), do Nietoperka (17 września) i na Jarmark Świąteczny do Goerlitz (17 grudnia).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
18.3 ° C
18.4 °
16.9 °
72 %
0.5kmh
36 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
31 °
niedz.
31 °
pon.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE