sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe tramwaje na razie do Gorzowa nie dojadą

Nowe tramwaje na razie do Gorzowa nie dojadą

PESA, która miała się zająć dostawą sześciu nowoczesnych tramwajów, poinformowała, że pojazdy nie dotrą do Gorzowa w planowanym terminie. Wszystko przez pandemię i obecną sytuację na świecie. Pieniądze zaplanowane na ten cel miasto wyda na transport niskoemisyjny.

Tramwaje miały się pojawić w mieście jeszcze w czerwcu, ale teraz wiadomo już, że tak nie będzie. Jak informuje PESA wszystko dlatego, że przerwany został łańcuch dostaw niezbędnych do produkcji tramwajowych komponentów. To z kolei spowodowane sytuacją gospodarczą na świecie.

Mieszkańcy nie muszą się jednak obawiać: nowe tramwaje na pewno się w Gorzowie pojawią z tym, że w późniejszym terminie. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie. Przypomnijmy: na zakup pojazdów miasto otrzymało unijne dofinansowanie w wysokości około 25 milionów złotych.  Co teraz z pieniędzmi?

Sygnały z PESY, że pandemia i problemy gospodarcze na świecie mogą spowodować problemy
w terminowej dostawie tramwajów, dotarły do Gorzowa kilka tygodni temu. Miasto miało nadzieję, że Pesa sobie z nimi poradzi, ale dla bezpieczeństwa już wtedy poinformowało o tym Ministerstwo Infrastruktury i Polityki Regionalnej oraz z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, bo zakup tramwajów ma unijne dofinansowanie. Przyczyny opóźnienia są obiektywne, więc ministerstwo zgodziło się, że pieniądze na zakup, Gorzów będzie mógł przeznaczyć na prowadzone obecnie inwestycje w infrastrukturę transportową –
informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy gorzowskiego magistratu.

Środki zostaną przeznaczone na infrastrukturę transportu niskoemisyjnego. Z kolei pieniądze na nowe tramwaje Gorzów ponownie będzie chciał uzyskać ze środków unijnych, ale już w nowym rozdaniu. Jak informują urzędnicy: kroki w tym celu zostały już poczynione.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21 ° C
21 °
21 °
61 %
2.2kmh
68 %
sob.
23 °
niedz.
24 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE