poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryZatrzymanie kuriera przewożącego cudzoziemców

Zatrzymanie kuriera przewożącego cudzoziemców

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tulicach zatrzymali kuriera przewożącego cudzoziemców w pobliże niemieckiej granicy.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy posiadającego polską kartę pobytu, który podwiózł do granicy 4 mężczyzn. Mężczyźni po opuszczeniu auta, od razu pobiegli w kierunku polsko-niemieckiej. Na terytorium Niemiec od razu zostali zatrzymani za niezgodne z prawem przekroczenie granicy państwowej i nielegalny pobyt. Jak się okazało cudzoziemcy podawali się za obywateli Afganistanu.

Obywatelowi Ukrainy przedstawiono zarzuty pomocnictwa w niezgodnym z prawem przekraczaniu granicy państwowej innym cudzoziemcom. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ma także obowiązek informowania kuratora sądowego o przebiegu okresu próby.

Wcześniej Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, zatrzymali 33-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był kierowcą auta osobowego, którym podwiózł w pobliże granicy państwowej z Niemcami czterech obywateli Syrii. Ukrainiec oświadczył, że za przewiezienie Syryjczyków z okolic Białegostoku do Zgorzelca miał otrzymać 1200 euro. Z zatrzymanym cudzoziemcem trwają obecnie czynności procesowe.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
20.3 ° C
21.1 °
16.3 °
53 %
2.2kmh
31 %
pon.
21 °
wt.
21 °
śr.
23 °
czw.
24 °
pt.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE