niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzy Polska 2050 współpracuje z Januszem Kubickim?

Czy Polska 2050 współpracuje z Januszem Kubickim?

Województwo Lubuskie odwiedził Senator RP Jacek Bury w celu promowania realizowanego przez Ruch Polska 2050 ogólnopolskiego cyklu spotkań z przedsiębiorcami pod nazwą „Dobra Gospodarka”. Przy okazji narobił niemałego problemu lokalnym strukturom.

Poza udziałem w konferencji prasowej parlamentarzysta był gościem rządowego Radia Zachód, podczas rozmowy został zapytany o współpracę lokalnych struktur z prezydentem Januszem Kubickim.

Nasi ludzie współpracują z prezydentem Zielonej Góry. Są rozmowy i są wspólne inicjatywy. Poznają się, próbujemy zbudować pewną nić porozumienia i zaufania do siebie. Jak to się skończy – zobaczymy. W Polsce 2050 nie zamykamy drzwi przed nikim, kto chce robić dobre rzeczy – powiedział senator Jan Bury z Polski 2050

To dosyć odważne stwierdzenie jak na lokalnych członków Polski 2050, którzy jeszcze w kwietniu 2022 roku odcinali się od prezydenta Janusza Kubickiego, a jeszcze wcześniej przy okazji odwiedzin Szymona Hołowni krytykowali betonowanie miasta przez włodarza. (dalsza część artykułu pod archiwalnym)

Postanowiliśmy zapytać liderów partii w regionie, jakie to rozmowy i wspólne inicjatywy są prowadzone z Januszem Kubickim?

Myślimy, że pytanie o słowa senatora powinny zostać zadane jemu samemu. Jednak prawdopodobnie miał na myśli fakt, że zarówno prezydent Kubicki jak i my, POLSKA 2050 byliśmy sygnatariuszami tego samego porozumienia z OK Samorząd w skali kraju. Zapewne tam toczyły się rozmowy odnośnie współpracy, zwłaszcza tej na rzecz samorządów w różnych częściach kraju – tłumaczy przewodnicząca regionu lubuskiego Maja Nowak.

Jednak z toku całej rozmowy z Senatorem Burym można wywnioskować, że chodziło o zupełnie inną współpracę. Należy wziąć również pod uwagę, że pochodzący z województwa lubelskiego polityk może nie mieć dokładnego rozeznania w lokalnych działaniach. Jednak członkowie partii zachęcają do współpracy, czasami ponad podziałami dla wspólnego dobra.

Senator Jacek Bury słusznie zauważył, że nie zamykamy drzwi przed nikim, kto chce robić dobre rzeczy, szczególnie na szczeblu samorządowym – to bardzo ważna dla Polski 2050 część demokracji. Nie wykluczamy też współpracy w ważnych sprawach dla miasta. Jednak na dzień dzisiejszy na gruncie partyjnym, nie ma rozmów między Panem Prezydentem Januszem Kubickim a strukturami lubuskimi – dodaje Izabela Ziętka, pełnomocnik Szymona Hołowni ds. tworzenia struktur partyjnych w lubuskim.

Niedługo jednak faktycznie może dojść do pojawienia się nowych, ale znanych twarzy w lubuskim oddziale partii Polska 2050 – Mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że prowadzimy natomiast rozmowy z bardzo wartościowymi samorządowcami z lubuskiego, którzy w najbliższym czasie dołączą do Partii Polska 2050 Szymona Hołowni – zdradza Ziętka.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE