piątek, 24 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraPolska 2050 tłumaczy się z Kubickiego.

Polska 2050 tłumaczy się z Kubickiego.

Czy prezydent Janusz Kubicki i Polska 2050 podjęli współpracę? Pośrednio tak. Oto na Europejskim Kongresie Samorządowym w Mikołajkach, Stowarzyszenie OK Samorząd podpisało deklarację o współpracy z partią Szymona Hołowni. Teraz działacze się tłumaczą.

Porozumienie dotyczy współpracy na polu programu dla samorządów, ale w kuluarach słyszy się, że to duże wsparcie wyborcze dla Polski 2050. W skład Stowarzyszenia wchodzą wieloletni samorządowcy tacy jak Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego, prezydent Szczecina Piotr Krzystek, a w szczególności prezydent Janusz Kubicki, który jest wiceprzewodniczącym Zarządu Krajowego. Na fotografii z podpisania deklaracji dumnie uśmiecha się stojąc obok Michała Kobosko, pierwszy wiceprzewodniczącego partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

– Dzisiejszy dzień jest dla nas wyjątkowo ważny, bo Polska 2050 liczy na mocne wsparcie i współpracę ze środowiskami, z którym jest nam blisko, dla których wspólnym mianownikiem jest samorząd” – podkreślił Maciej Żywno, wiceprzewodniczący partii Polska 2050.

Na lokalne struktury posypały się gromy. W szczególności dlatego, że sami członkowie partii wielokrotnie krytykowali działania władz Zielonej Góry. Niecały rok temu sam Szymon Hołownia odwiedził Zieloną Górę i zarzucał betonowanie miasta w kontekście budowy parkingu za palmiarnią.

– Jedno miejsce parkingowe to koszt 70 tys. zł. Pomyślcie Państwo co można w mieście zrobić za taką kwotę. Takie trzy miejsca to koszt mieszkania komunalnego dla potrzebującej rodziny. Można wybudować 25 km drogi rowerowej jak stąd do Nowogrodu Bobrzańskiego. – wyliczał wtedy lider partii.

Co teraz się zmieniło? O zdanie postanowiliśmy zapytać władze partii w regionie. Tomasz Siemiński przesłał nam stanowisko na temat wczorajszej publikacji Gazety Lubuskiej na ten temat:

– Chcemy sprostować mylący tytuł, który ukazał się w dniu 11.04.2022 r. w internetowym wydaniu Gazety Lubuskiej – „Kubicki z Hołownią. Prezydent Zielonej Góry podpisał porozumienie”, z którego wynika, że Prezydent Zielonej Góry będzie miał wpływ na program Polski 2050 w regionie. Chcielibyśmy nadmienić, że Prezydent Miasta Zielona Góra, pan Janusz Kubicki jest jedynie jednym z członków Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej OK Samorząd, która zawarła centralnie porozumienie o współpracy w niektórych obszarach i regionach z partią Polska 2050 Szymona Hołowni, a niej jego bezpośrednim sygnatariuszem. Podpisanie w powyżej formie porozumienia nie oznacza zacieśnienia współpracy między Panem Prezydentem Januszem Kubickim a Ruchem Polska 2050 w województwie lubuskim, ani też przyjęcia Pana Prezydenta Kubickiego do Partii czy Stowarzyszenia, które są częścią Ruchu Polska 2050. Informujemy, że także lokalnie nie podpisano formalnego porozumienia między Panem Prezydentem Januszem Kubickim a Ruchem Polska 2050 w województwie lubuskim, zatem stwierdzenie zawarte w artykule, że będzie miał wpływ na kwestie programowe naszego Ruchu opracowywane dla województwa, a tym bardziej wpływał na kształt list wyborczych w wyborach parlamentarnych czy samorządowych – jest nieprawdziwe. – podpisano Polska 2050 Region Lubuski.

Jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że członkowie Polski 2050 w regionie Lubuskim są rozczarowani tym, że nikt z nimi nie konsultował tej informacji. – Zrobiono coś za naszymi plecami, a teraz musimy się z tego tłumaczyć. – słyszymy od jednej z działaczek.

Współpraca z Januszem Kubickim z pewnością jest problemem dla lubuskich struktur partii Hołowni. Nie wiadomo na ile będzie miał wpływ na układanie list wyborczych i czy w ogóle. Stowarzyszenie Teraz Lubuskie w formule graficznej pokazuje drogę polityczną Janusza Kubickiego. I niestety takie łatki mogą partii najbardziej zaszkodzić.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
8.8 ° C
9.5 °
8.4 °
41 %
4.4kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE