czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinCarina przegrała, ale może odbić się w Pucharze Polski

Carina przegrała, ale może odbić się w Pucharze Polski

Ostatni mecz ligowy nie poszedł po myśli Cariny Gubin, która przegrała z Miedzią II Legnica 1:2. Jest szansa na rehabilitację już jutro – w Pucharze Polski.

Czas na troszkę spóźnioną relację z ostatniego spotkania Cariny Gubin w III lidze. Piłkarze z Gubina po długich wojażach – 3 mecze wyjazdowe z rzędu – wystąpili w końcu przed własną publicznością. Na stadionie miejskim w Gubinie mierzyli się z drużyną z czołówki tabeli – Miedzią II Legnica.

Mecz dla Cariny zaczął się wyśmienicie. W 10 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po pięknym uderzeniu z główki Denisa Matuszewskiego. Po zdobyciu bramki miejscowi wycofali się i oddali inicjatywę Miedzi II Legnica. Rywale z tego skrzętnie skorzystali. W 29 minucie skutecznie wykonali rzut rożny, po którym bramkę zdobył Natan Wysiński.

Skoro pierwsza połowa dla Cariny zaczęła się świetnie, to druga zupełnie odwrotnie. Najpierw drużyna z Gubina straciła bramkę w 50 minucie, kiedy Emmanuel Agbor pokonał Tymoteusza Seweryna. Chwilę później z boiska wyleciał Maciej Magdziak i Carina kończyła spotkanie w osłabieniu. Miejscowym piłkarzom wciąż udawało się tworzyć zagrożenie i w końcówce zabrakło szczęścia, aby doprowadzić do remisu – Gracjan Komarnicki trafił w poprzeczkę.

Po 23 meczach III ligi Carina Gubin znajduje się na 10 miejscu z dorobkiem 28 punktów. Pozostałe spotkania ułożyły się jednak po myśli gubinian. Rywale znajdujący się przed Cariną w tabeli pogubili punkty, a Pniówek Pawłowice nie wykorzystał szansy, aby przeskoczyć beniaminka III ligi.

Carina będzie miała szansę na rehabilitację już w środę – 13 kwietnia. Jednocześnie będzie to rewanż za zeszłoroczny finał Pucharu Polski. Carina Gubin zmierzy się z Lechią Zielona Góra w ćwierćfinale Lubskiego Pucharu Polski 2021/2022. W poprzednim sezonie trofeum podnieśli zielonogórzanie po zaciętym meczu, który rozstrzygnął się w dogrywce. Ostatnie spotkanie Cariny z Lechią miało już miejsce w III lidze i odbyło się pod koniec października 2020 roku. Wówczas spotkanie w Zielonej Górze zakończyło się remisem 1:1.

Ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego między Cariną a Lechią odbędzie się 13 kwietnia w Zielonej Górze. Początek spotkania o godz. 17.00.