piątek, 19 kwietnia, 2024

Zastal walczył jak lew

Naprawdę niewiele brakowało. Z pewnością kibice po trzech kwartach przecierali oczy ze zdumienia, bo oto zielonogórski Zastal wyraźnie prowadził z Unicsem Kazań w Lidze VTB.

Wszystko zaczęło się jak bajka, kilka celnych rzutów i wychodzimy na prowadzenie. Jednak doskonała dyspozycja gwiazdy naszych rywali Mario Hezonji doprowadza do wyrównanej gry. Potem już tylko koncert naszych graczy nie do zatrzymania są Dragan Apić i Tony Meier. Drugą kwartę kończymy prowadzeniem 51-36.

Od tego momentu mimo prowadzenia jeszcze naszych w czwartej kwarcie, to systematycznie tracimy przewagę. Strasznie karci nas John Brown III i doświadczenie oraz determinacja drużyny z Rosji.

Jeżeli mielibyśmy wskazać przyczynę naszej porażki to z pewnością byłaby to dramatyczna skuteczność rzutów za 3 pkt. Z 21 oddanych rzutów trafiamy jedynie 3. Musimy jednak oddać, że Zastal walczył dzielnie i dał mnóstwo radości naszym kibicom

Enea Zastal BC Zielona Góra – Unics Kazań 80-85