niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZatrzymano trzech mężczyzn za napad na kierowcę taksówki na aplikację

Zatrzymano trzech mężczyzn za napad na kierowcę taksówki na aplikację

W ostatnich dniach zielonogórscy policjanci odnotowała sukces w sprawie brutalnego napadu na kierowcę taksówki na aplikację. Dzięki szybkiej reakcji i skutecznym działaniom operacyjnym trzech podejrzanych zostało zatrzymanych w ciągu zaledwie kilku godzin od zgłoszenia incydentu. Podejrzani trafili do aresztu na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 lutego. Według relacji zgłaszającego, 25-letniego taksówkarza, mężczyzna został wezwany na kurs z Zielonej Góry do miejscowości Stożne. Po przybyciu na miejsce trzej młodzi pasażerowie weszli do samochodu i podczas kursu zachowywali się bez podejrzeń.

Po dojechaniu na wskazane miejsce pasażerowie zaczęli bić kierowcę, a następnie wyciągnęli go z auta i dalej bili i kopali po całym ciele. Po chwili przestali atakować i uciekli z samochodem, zabierając ze sobą pieniądze, telefon komórkowy oraz rejestrator video.

Działania policji niezwłocznie po zgłoszeniu incydentu doprowadziły do identyfikacji i aresztowania podejrzanych, którzy okazali się być młodymi mężczyznami w wieku od 20 do 23 lat, pochodzącymi z gminy Zielona Góra oraz powiatu krośnieńskiego. Dodatkowo jeden z zatrzymanych, 21-latek, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, aby odbyć karę pozbawienia wolności w związku z wcześniejszymi przewinieniami.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu z użyciem przemocy wobec pokrzywdzonego, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 21-latkowi przedstawiono zarzut rozboju, za co grozi mu od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policję został przedstawiony prokuratorowi, który wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wszystkich trzech mężczyzn na okres 3 miesięcy. Cała sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Na szczęście działania funkcjonariuszy były szybkie i skuteczne, dzięki czemu sprawców zdarzenia udało się ustalić i zatrzymać już w ciągu kilku godzin od zgłoszenia sprawy. Ważne jest, aby tego typu sytuacje od razu zgłaszać do Komendy Miejskiej Policji.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE