piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra28 mandatów w jeden weekend na ul. Bohaterów Westerplatte

28 mandatów w jeden weekend na ul. Bohaterów Westerplatte

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny prowadzili kontrole prędkości kierujących poruszających się po ulicy Westerplatte, gdzie mieszkańcy zgłaszają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa naruszenia przepisów ruchu drogowego. Za przekroczenie dozwolonej prędkości mandaty otrzymało 28 kierujących.

Zielonogórscy policjanci, odpowiadając na skargi mieszkańców centrum miasta, którzy narzekają na kierujących zbyt szybko jadących samochodami czy motocyklami, po raz kolejny w miniony weekend prowadzili działania kontrolno-prewencyjne. Pod szczególnym nadzorem w godzinach wieczorowych i nocnych znalazły się ulice Wojska Polskiego i Westerplatte, na których kierujący pojazdami często przekraczają dozwoloną prędkość.

Pomimo zmiany przepisów, zaostrzenia kar oraz ryzyka utraty prawa jazdy, wciąż kierujący zdają się o tym zapominać. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują opowiadać policjantom historie o nagłych zdarzeniach losowych czy członkach rodziny w szpitalach. Czasami tłumaczą, że śpieszą się po dzieci. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i od 2015 roku za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 51 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące.

Choć utrata uprawnień do kierowania na 3 miesiące jest dużą dolegliwością, wciąż znajdują się kierujący, którzy ryzykują lekceważąc przepisy. Tak jest między innymi na dwóch głównych ulicach w centrum Zielonej Góry – Wojska Polskiego i Westerplatte, gdzie  policjanci systematycznie prowadzą kontrole prędkości. W miniony weekend ukaranych zostało mandatami 28 kierujących zatrzymanych przez drogówkę za przekroczenie dozwolonej prędkości. Tym razem nikomu policjanci nie zatrzymali prawa jazdy – ale kilka dni wcześniej nieodpowiedzialny kierujący jechał w centrum miasta z prędkością 107 kilometrów na godzinę i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE