niedziela, 3 grudnia, 2023

Afera rowerowa

Radny Jacek Budziński złożył interpelację w imieniu mieszkańców os. Śląskiego, w sprawie stacji rowerów miejskich, która została umiejscowiona w dość niefortunnym miejscu …

Stację rowerów usytuowano w miejscu dotychczas przeznaczonym na … miejsca parkingowe.

Oburzeni mieszkańcy w obliczu zaistniałych wydarzeń zwrócili się do radnego z prośbą o interwencję w tej sprawie. Budziński, zgodnie z wolą mieszkańców, złożył interpelację dotyczącą nowej lokalizacji rowerowego parkingu.

Mieszkańcy proponują usytuowanie stacji w innym miejscu, by znów móc parkować samochody na miejscu, gdzie postanowiono zaparkować miejskie rowery. „Takie rozwiązanie funkcjonowało przed remontem ulicy Osiedle Śląskie, kiedy to stacja dla rowerów była w pobliżu przystanku MZK” – mówi radny.

Urząd miasta z kolei wyjaśnia, że stacja została tymczasowo przeniesiona specjalnie, na wcześniej utwardzone miejsce postojowe. „Docelowo stacja zostanie zlokalizowana w okolicy przystanku MZK, po przygotowaniu nawierzchni. Warto podkreślić, że powyższe działania zostały podjęte z uwagi na zapewnienie funkcjonowania stacji, pomimo prowadzonych prac budowlano-remontowych” – tłumaczy magistrat.

_____

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
słabe opady śniegu
-2.8 ° C
-2.8 °
-3.8 °
46 %
5.5kmh
100 %
niedz.
-2 °
pon.
-2 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE