wtorek, 16 kwietnia, 2024

Nowy kierunek na UZ-cie!

Uniwersytet Zielonogórski otrzymał zgodę na uruchomienie nowego kierunku. W związku z tym 1 sierpnia zostanie uruchomiona rekrutacja na resocjalizację z kryminologią. Absolwenci tego kierunku będą mogli w przyszłości znaleźć zatrudnienie w policji, straży granicznej, czy służbie więziennej.

Jak podaje Uniwersytet Zielonogórski na swojej stronie internetowej, resocjalizacja z kryminologią to kierunek dla osób zainteresowanych motywami, jakimi kieruje się przestępca, czy szukających odpowiedzi na pytanie „dlaczego niektórzy ludzie nie potrafiąc poradzić sobie z codziennymi trudnościami stosują przemoc, sięgają po narkotyki i alkohol”?

Studenci tego kierunku powinni również być zainteresowani zdobyciem wiedzy z zakresu identyfikowania osób naruszających normy prawne, ich motywacji i przestępczego stylu życia oraz chcieć poznać sposoby pracy z nimi, gdy trafią do placówek resocjalizacyjnych.

Ważna informacja dla wszystkich, których zainteresował powyższy opis: na ten kierunek może dostać się tylko 60 osób!

Absolwent jest przygotowany do pracy z osobami wymagającymi specjalnego oddziaływania resocjalizacyjnego zarówno w środowisku otwartym, jak i w izolacji. Kompetencje uzyskane podczas studiów predysponują go do pracy w charakterze kuratora sądowego, jako wychowawcy w zakładach poprawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych czy w zakładach karnych i aresztach śledczych – informuje za pośrednictwem swojej strony internetowej UZ.

Absolwent kierunku resocjalizacja z kryminologią to przyszły specjalista w działalności związanej z profilaktyką i terapią uzależnień. Kompleksowa wiedza z zakresu kryminologii wsparta wiadomościami z kryminalistyki powodują, że absolwent kierunku znajdzie zatrudnienie w Policji, a także w służbach zajmujących się sprawami bezpieczeństwa i porządku publicznego wymagających specjalnej wiedzy i kompetencji – czytamy dalej.

Ponadto w trakcie studiów student będzie mógł odbyć praktyki w wyżej wymienionych służbach, dzięki czemu poznają sposób ich funkcjonowania w praktyce. Pozwoli to szybciej zaaklimatyzować się w miejscu pracy po studiach.

Co więcej w toku studiów absolwent uzyska kwalifikacje pedagogiczne, co wzmocni jego pozycję na rynku pracy poprzez możliwość zatrudnienia w placówkach oświatowych, szczególnie w zakresie diagnozowania i pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym.

Wszystkim zainteresowanym przypominam, że rekrutacja rusza 1 sierpnia, a na kierunek dostanie się tylko 60 osób!

_____

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.6 ° C
5.6 °
5.1 °
85 %
7.5kmh
88 %
wt.
10 °
śr.
10 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE