niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra"Awarie" na Orlenie, karetki nie mogły zatankować

„Awarie” na Orlenie, karetki nie mogły zatankować

Pomimo podpisanych umów karetki Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, nie mogły zatankować paliwa na stacjach Orlen. Oficjalnie z powodu awarii dystrybutorów, ale pracownicy mówią wprost – zbiorniki po prostu są puste. Dzisiaj brakowało paliw na wszystkich stacjach rządowej spółki Orlen w Zielonej Górze.

Nie ma sensu podjeżdżać, brakuje paliwa – słyszymy w środowy poranek na stacji Orlen na ul. Wojska Polskiego od dwóch mężczyzn popijających kawę – To jedyne co zostało – mówi jeden, wskazując na kubek. Nieczynne są wszystkie dystrybutory. Brakuje zarówno benzyny 95 i 98 jak i obu paliw do silników diesla. To właśnie ropą zasilane są w większości pojazdy straży pożarnej oraz karetki ratunkowe.

Jedziemy na kolejną stację – Przedwczoraj w nocy, gdy schodziłam ze zmiany to benzyna jeszcze była. Dzisiaj tak jak pokazuje informacja „awaria” – mówi jedna z ekspedientek – Kierowcy złoszczą się na nas, ale jaka to nasza wina. Poprosiliśmy o dostawy i czekamy – dodaje. Podobna sytuacja ma miejsce na ul. Wrocławskiej. Z kolei na ul. Sulechowskiej jest 95-tka i 98-ka i sznur aut. Ropy nadal brakuje.

Karetki pogotowia, które ratują życie nie mogły zatankować na stacjach, z którymi mamy podpisaną umowę. Musieliśmy szukać po mieście i skorzystać z innej stacji oraz ponieść koszty, ale zwrócimy się do Orlenu po rekompensatę – zapowiada Sebastian Ciemnoczołowski, radny wojewódzki.

Szpitalne karetki często przemieszczają pacjentów pomiędzy lecznicami, wożą na dializy czy po prostu pomagają w dotarciu na wybrany oddział. Otrzymujemy również sygnały o tym, że wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych mają problem z zatankowaniem pojazdów.

Sytuacja podobna występuje również na innych stacjach paliw Orlen w województwie lubuskim. Otrzymujemy informację, że brakuje ropy także w Krośnie Odrzańskim, Świebodzinie czy Gorzowie Wlkp. Tymczasem Biuro Prasowe Orlenu informowało pod koniec września, że dostawy paliw przebiegają bez problemu. Skąd więc „awarie”?

Paliwa brakuje ze względu na niską cenę i wykupowanie jej na zapas przez Polaków. Orlen obniżył ceny do poziomu hurtowego i zbiega się to ze zbliżającymi się wyborami. Ropa jednak drożeje na rynkach ze względu na konflikt w Palestynie i prędzej czy później ceny ponownie wyskoczą w górę.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.4 ° C
26.2 °
24.4 °
32 %
2.7kmh
96 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
19 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE