sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraBrakuje krwi grup ujemnych. Teraz jest szansa pomóc.

Brakuje krwi grup ujemnych. Teraz jest szansa pomóc.

Grupy krwi ujemnych to zazwyczaj deficyt w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa. Wszystko związane jest, z tym że taką krew ma raptem 15% naszego społeczeństwa. Niezależnie czy masz grupę 0, A, B czy AB. Potrzebna jest każda.

W okresie wakacyjnym krew to towar najbardziej deficytowy. Ludzie wyjeżdżają na urlopy, a jednocześnie mnożą się wypadki. Dodatkowo jesteśmy w okresie, gdzie wróciły planowe zabiegi po koronawirusie.

Sytuację z krwią w zielonogórskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa możemy sprawdzić na poniższej grafice. Potwierdza się brak wybranych grup krwi.

Jednak już jutro (20.07) odbędzie się druga w tym roku akcja zbiórki krwi zorganizowana z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak. Pod Urzędem Marszałkowskim zaparkuje krwiobus. Czynny będzie w godz. od 9:00 do 13:00. Pojawi się też wakacyjna strefa relaksu dla krwiodawców –  z leżakami i zimną wodą do picia.

Po oddaniu krwi dawcy otrzymają od stacji krwiodawstwa paczkę energetyczną (tzw. ekwiwalent kaloryczny) – 10 czekoladsłodki napój oraz specjalny prezent od marszałkowskiej ekipy – pomidory – cenne źródło potasu i witamin!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
17.4 ° C
20.6 °
17.4 °
54 %
4.6kmh
71 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
29 °
śr.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE