poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Niemieccy policjanci z psami. Uczyli lubuskich kolegów

Niemieccy policjanci z psami. Uczyli lubuskich kolegów

Gorzowscy funkcjonariusze po raz kolejny spotkali się z policjantami z Niemiec, by wymienić się doświadczeniami w pracy i podzielić zdobytą wiedzą. To było już ostatnia, praktyczna część wspólnego projektu.

Mundurowi z Gorzowa udali się do Niemiec gdzie razem z tamtejszymi funkcjonariuszami wzięli udział w kolejnej części projektu pod nazwą „Rodzaje służb prewencyjnych”. Wspólnie omówili zagadnienia związane z pracą dzielnicowych, wyszkoleniem, zastosowaniem psów służbowych podczas działań, użyciem paralizatorów czy kamer nasobnych.

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia struktury organizacyjnej niemieckiej Policji oraz charakterystyki służby policjantów dzielnicowych. Kolejny etap spotkania to pokazanie i omówienie sprzętu, jakim na co dzień dysponują niemieccy koledzy i wizyta w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych – informuje Artur Chorąży z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na zakończenie ośmiogodzinnego spotkania brandenburscy funkcjonariusze zaprezentowali jak w kryzysowych sytuacjach sprawdzają się psy pracujące z policjantami. W tym celi zaimprowizowali interwencje z agresywnym tłumem, a zarówno zwierzęta jak i ich opiekunowie pokazali jak świetnie są przygotowani do takich zadań.

Więcej informacji na temat spotkania i projektu znajdziecie na stronie: www.lubuska.policja.gov.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
16.6 ° C
16.6 °
16.6 °
92 %
1.6kmh
100 %
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE