piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzy będą pracować w Straży Granicznej?

Czy będą pracować w Straży Granicznej?

Grupa studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli odwiedzili komendę Nadodrzańskiego Oddziału SG, by zapoznać się ze specyfiką służby w Straży Granicznej.

Dzisiaj 27 kwietnia w Oddziale gościła grupę studentów z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli.

Spotkanie z funkcjonariuszami miało na celu przybliżenie specyfiki służby oraz zapoznanie przyszłych strażników granicznych z ustawowymi zadaniami formacji. Studenci zostali zapoznani z procesem naboru do służby w Straży Granicznej, a dzięki spotkaniu z funkcjonariuszem Wydziału Zabezpieczenia Działań NoOSG, poznali także wyposażenie taktyczne oraz uzbrojenie dostępne w naszej formacji. Kolejnym punktem wizyty była prezentacja zadań i działań ośrodka dla cudzoziemców oraz sposób działania pełniących tam służbę konwojentów. Uzupełnieniem zdobytej wiedzy było spotkanie w Sali Tradycji NoOSG, gdzie prezentowane są pamiątki oraz eksponaty związane formacją i jej historią.

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest ciągły nabór do służby w Straży Granicznej. Dokumenty można składać nie tylko w Krośnie Odrzańskim, a także w poszczególnych placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wykaz miejsc składania dokumentów oraz wszelkie informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej http://nadodrzanski.strazgraniczna.pl/.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE