czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzy stać nas na kolejne błędy?

Czy stać nas na kolejne błędy? [Felieton]

Przecieram oczy ze zdumienia. Ostatnie decyzje prezydenta Janusza Kubickiego są zwrotem o 180 stopni. Nasuwa mi się powiedzenie „mądry prezydent po szkodzie”. Pojawia się tylko pytanie, czy stać Zieloną Górę na rządy człowieka, który popełnia błędy i nieudolnie stara się je naprawiać.

Stojąc w tłumie na wiecu poparcia dla Ukrainy zorganizowanym przez włodarza nie mogłem uwierzyć w to co słyszę. „Morderca i zbrodniarz, chory człowiek” – tak o Władimirze Putinie mówił główny organizator Janusz Kubicki. O tym samym Putinie, który jeszcze kilka lat temu był zapraszany na Festiwal Piosenki Rosyjskiej i którego listy czytano przed rozpoczęciem wydarzenia.

Wtedy jednak wrogiem dla Kubickiego nie był Putin – wtedy byli to kibice Falubazu. „Z Falubazu miasto słynie, wy marzycie o Putinie” – tak skandowali na wspomnianej imprezie. Domagali się wsparcia swojego klubu. Tak samo jak domagają się tego dzisiaj kibice Zastalu. Przecież pamiętamy jak prezydent lansował się na meczach koszykarskich. Jak pieniądze z miejskiej kasy wspierały naszych zawodników i cały klub. Niestety potem Kubicki się obraził. Mówi, że nie miał wpływu na klub, mimo że w zarządzie miał swojego człowieka Konrada Witrylaka, dzisiejszego dyrektora w Urzędzie Miasta.

Kogo dzisiaj wspiera sportowo prezydent? Koledzy w porozumieniu z „generałem” Łukaszem Mejzą namówili go o lobbowanie na rzecz stadionu piłkarskiego za 100 mln zł. Pozostawię na boku fakt, że Lechia gra obecnie na czwartym poziomie rozgrywek w III lidze. W zasadzie to walczą o utrzymanie. To jest jednak nieistotne. Znowu może Kubicki przeskoczyć na kolejny kwiatek. Najwyraźniej z Falubazem i Lechią już się przeprosił.

Już sam fakt zorganizowania jakiegoś wiecu przez prezydenta trzeba odbierać za sukces. Na poprzednich prodemokratycznych organizowanych przez KOD go nie było. Nieistotny był temat. Kubicki swoim brakiem obecności nie wspierał ani obrony polskich sądów, ani protestu kobiet czy sprawy #LexTVN.

Niestety błędy samego Kubickiego mogą mieć też wydźwięk dramatyczny. Trwa śledztwo prokuratury w sprawie zaniedbań w Domu Kombatanta w Zielonej Górze, gdzie na skutek zakażenia koronawirusem zmarło około 50 osób. Pech chciał, że nałożyło się to z głoszoną przez Kubickiego tezą „koronaściemy” – włodarz przeprosił za to, dopiero gdy sam zachorował i poczuł na własnej skórze działanie wirusa.

Teraz włodarz Zielonej Góry popełnia kolejny błąd. Chcąc pozostawić „Medyk” w obecnym miejscu przystąpił do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie działki, na której chciał kiedyś budować razem ze szpitalem wielopoziomowy parking. Plan ma być zawężony jedynie do usług oświatowych, co może wywrócić pozyskane 35 mln zł na rewitalizację terenów szpitala. „Na złość babci odmrożę sobie uszy” – można powiedzieć. Tylko czy to jest rozsądne działanie samorządowca?

Panie prezydencie sporo tych błędów, za które musiał Pan w przeszłości przepraszać – czy teraz będzie tak samo? To Pana „przepraszam” może przyjść szybciej niż się wydaje. Na Ukrainie trwa wojna – szpital może się przydać…


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0 ° C
1.7 °
-0 °
46 %
2.5kmh
100 %
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-0 °
pon.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE