czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraDarmowe przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców nieaktualne!

Darmowe przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców nieaktualne!

Zielona Góra to jedno z pierwszych polskich miast, które wprowadziło możliwość darmowych przejazdów miejskimi środkami komunikacji uchodźcom z Ukrainy. Wiele samorządów postanowiło zrezygnować z tej koncepcji. Teraz Zielona Góra do nich dołącza.

Po ataku Rosji na Ukrainę samorządy wielu Polskich miast dało ukraińskim uchodźcom wojennym możliwość darmowych przejazdów środkami transportu miejskiego. Początkowo z ulg mógł korzystać każdy Ukrainiec, jednak władze samorządowe szybko dały prawo do darmowych przejazdów wyłącznie osobom, które opuściły teren Ukrainy po 24 lutego.

Po kilku miesiącach zrezygnowano jednak z tego pomysłu. Najczęściej, było to spowodowane dużymi kosztami ponoszonymi przez samorządy, związanymi z organizacją przedsięwzięcia, co zaowocowało rezygnacją z tego działania z końcem maja.

Do m.in. Gdańska, Warszawy, czy Poznania dołączy Zielona Góra.

„Informujemy, że bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy obowiązują do dnia 21.08.2022 r” – podaje w najnowszym komunikacie na swojej stronie MZK.

W związku z czym, od poniedziałku (22 sierpnia) przebywający w Zielonej Górze obywatele Ukrainy zobowiązani są do posiadania biletu umożliwiającego ich do korzystania z autobusów komunikacji miejskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.4 °
40 %
4kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE