wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraDarmowe przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców nieaktualne!

Darmowe przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców nieaktualne!

Zielona Góra to jedno z pierwszych polskich miast, które wprowadziło możliwość darmowych przejazdów miejskimi środkami komunikacji uchodźcom z Ukrainy. Wiele samorządów postanowiło zrezygnować z tej koncepcji. Teraz Zielona Góra do nich dołącza.

Po ataku Rosji na Ukrainę samorządy wielu Polskich miast dało ukraińskim uchodźcom wojennym możliwość darmowych przejazdów środkami transportu miejskiego. Początkowo z ulg mógł korzystać każdy Ukrainiec, jednak władze samorządowe szybko dały prawo do darmowych przejazdów wyłącznie osobom, które opuściły teren Ukrainy po 24 lutego.

Po kilku miesiącach zrezygnowano jednak z tego pomysłu. Najczęściej, było to spowodowane dużymi kosztami ponoszonymi przez samorządy, związanymi z organizacją przedsięwzięcia, co zaowocowało rezygnacją z tego działania z końcem maja.

Do m.in. Gdańska, Warszawy, czy Poznania dołączy Zielona Góra.

„Informujemy, że bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy obowiązują do dnia 21.08.2022 r” – podaje w najnowszym komunikacie na swojej stronie MZK.

W związku z czym, od poniedziałku (22 sierpnia) przebywający w Zielonej Górze obywatele Ukrainy zobowiązani są do posiadania biletu umożliwiającego ich do korzystania z autobusów komunikacji miejskiej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
11.1 ° C
12.3 °
11.1 °
41 %
2.4kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
22 °
czw.
23 °
pt.
18 °
sob.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE