niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraPięciu pijanych kierowców na S3!

Pięciu pijanych kierowców na S3!

We wtorek (16 sierpnia) zielonogórscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego zorganizowali akcję badania trzeźwości kierowców ciężarówek poruszających się po drodze ekspresowej S3. Zatrzymano 5 pijanych kierowców w ciągu jednego dnia.

Jak pokazały ostatnie wspólne działania zielonogórskich policjantów i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, problem pijanych kierowców na polskich drogach wciąż jest aktualny. Podczas kontroli zatrzymano 2 kierujących w stanie po spożyciu alkoholu (0,2-0,5‰, bądź 0,1-0,25 mg w wydychanym powietrzu) oraz 3 kierowców nietrzeźwych (0,5 i więcej lub więcej niż 0,25 mg w wydychanym powietrzu), co oznacza popełnienie przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

W pamięci policjantów zapewne na długo pozostanie pewien 44-latek. Niechlubny rekordzista miał w organizmie niemal promil alkoholu. Co więcej tłumaczył się funkcjonariuszom, że przed wyjazdem badał stan trzeźwości prywatnym urządzeniem, które zapewniało go, iż jest trzeźwy. No, delikatnie się pomylił… Przez elektronicznego oszusta mężczyznę czekają co najmniej 3 lata z zakazem prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i utrata pracy.

Policjanci już szykują kolejne kontrole trzeźwości kierowców ciężarówek.
Poniżej zdjęcia z akcji:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.5 ° C
6.2 °
3.4 °
83 %
5.3kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
9 °
wt.
7 °
śr.
3 °
czw.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE