środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraIII LO będzie współpracować z Oksfordem

III LO będzie współpracować z Oksfordem

Klasa o profilu medycznym została objęta patronatem Oksfordzkiego Towarzystwa Neurologicznego. Umowa została podpisana dzisiaj w III Liceum Ogólnokształcącym.

– Współpraca z fundacją będzie polegała m.in na fundowaniu stypendiów dla najlepszych uczniów, ale także na wyjazdy do Oksfordu. Oczywiście środki nie są największe, ale jestem przekonany, że sporo osób z takich grantów skorzysta – mówi dr Maksymilian Brzezicki, prezes Oksfordzkiego Towarzystwa Neurologicznego, jednocześnie absolwent III LO.

Pan prezes nie ukrywał, że sam jest zielonogórzaninem i cieszy się, że teraz sam będzie mógł pomóc uczniom i maturzystom, którzy kiedyś byli na jego miejscu. Jednocześnie zaznaczył, że wsparcie nie będą podlegali jedynie uczniowie profilu medycznego, ale też inni, którzy wykazują dużą wiedzę.

– Profil medyczny przygotowuje uczniów, którzy zdają na maturze chemie i biologię. Często opinia publiczna myli to z faktem kształcenia lekarzy. Dziękuję Panu Prezesowi oraz naszemu uczniowi za wsparcie i to, że osiągnął tak wiele. – chwalił inicjatywę dyrektor III LO Zbigniew Kościk.

Szkoła od lat współpracuje z brytyjskimi uczelniami. Można tutaj zdawać już egzaminy zarówno na Oksford jak i Cambridge.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
-0.6 °
-1.6 °
45 %
4.8kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-2 °
niedz.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE