poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościCena gazu szybuje w górę

Cena gazu szybuje w górę

Wszystko drożeje, a gaz w szczególności. Wydawało się, że wzrosty cen w końcu zwolnią. Nie w przypadku gazu.

O cenach gazu i nie tylko pisaliśmy już kilkukrotnie. W nowym roku, ze względu na wojnę na Ukrainie, sytuacja na rynku światowym ciągle ulega zmianom. Jak widać po wzrastających kosztach – nie na korzyść konsumentów. Jeszcze niedawno – w marcu – pisaliśmy, że za butlę z gazem w województwie lubuskim trzeba zapłacić ok. 100 zł. Ta cena ciągle rośnie.

Wydawało się, że na tym poziomie cena gazu się ustabilizuje. Nic z tego. Obecnie w lubuskich sklepach cena oscyluje w granicach od 110 do nawet 130 zł! Możliwe, że gaz będzie jeszcze droższy. Wiąże się to z obawami o zaburzenia dostaw surowca do Europy. Jak podaje portal WGospodarce.pl w dostawach w czerwcu drożeje o 11,7 proc. do 105 euro za MWh. Kontrakty na lipiec zwyżkują o 13 proc. do 108 euro za MWh.

Sytuacja jest jednak bardzo zmienna. Jeszcze na początku tygodnia cena gazu ziemnego w holenderskim hubie TTF w kontraktach czerwcowych spadła do ok. 90,6 euro za MWh. Ceny zmieniają się z dnia na dzień i trudno przewidzieć jaka ona będzie nawet w przyszłym tygodniu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-2.6 ° C
1.2 °
-2.6 °
92 %
2.2kmh
100 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE