sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczWernisaż na wagę srebra!

Wernisaż na wagę srebra!

Już w najbliższą sobotę (tj. 14.05) odbędzie się wernisaż fotografii pt. „Srebro”. Wystawę będzie można obejrzeć w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury.

Autorem fotografii, które zostaną zaprezentowane na wernisażu jest Filip Pielesiak, instruktor sekcji fotograficznej MOK-u, wraz z uczestnikami sekcji. Zdjęcia są wyjątkowe, ponieważ wykonane zostały techniką mokrego kolodionu. Na czym ona polega? Cały proces opiera się na naświetleniu w aparacie fotograficznym szklanej płyty pokrytej warstwą kolodionu (roztworu nitrocelulozy o stężeniu ok. 4%) z zawieszonymi w niej halogenkami srebra (głównie jodek srebra i bromek srebra). Dzięki temu, po wywołaniu, powstaje negatywowy obraz.

Jeśli chcecie dokładnie zapoznać się z tym na czym polega technika oraz jak wyglądają wykonane nią fotografie to nie czekajcie i udajcie się na wernisaż. Rozpocznie się on o godzinie 18:00. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Na wystawie zostaną zaprezentowane ambrotypy, czyli szklane płyty o wielkości 8×10 cala.

Obecnie trwają przygotowania do wystawy. Więcej szczegółów na ten temat możecie znaleźć na Facebookowym profilu Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
0 ° C
0 °
0 °
75 %
4.2kmh
28 %
sob.
3 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
2 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE