piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraJarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze – co można na nim znaleźć?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze – co można na nim znaleźć?

Od piątku, 15 grudnia, trwa Jarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze. Na stoiskach swoje wyroby i prace przedstawiają lokalni producenci i rękodzielnicy. Nie brakuje także atrakcji dla dzieci i grzanego wina dla starszych zielonogórzan.

W piątek przed godziną 12:00 na zielonogórskim deptaku w okolicach ratusza pojawili się pierwsi producenci i rękodzielnicy, którzy wystawili swoje prace i wyroby. Jarmark Zielonogórski jest czynny codziennie od godziny 12:00 do godziny 19:00 aż do czwartku, 21 grudnia.

Na stoiskach można znaleźć miody od lokalnych pszczelarzy, które są już zapakowane na prezent pod choinkę. Oprócz tego na Jarmarku Bożonarodzeniowym można kupić świece sojowe, czapki i szaliki na zimę czy ceramikę. Wśród wyrobów z ceramiki znajdziecie także ozdoby świąteczne m.in. ceramiczne Mikołaje.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Ozdób świątecznych na Zielonogórskim Jarmarku Bożonarodzeniowym nie brakuje. Na stoiskach jest wiele stroików i wianków, a także ręcznie szytych dekoracji przez lokalne rękodzielniczki.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Na straganach znajdziecie także wyroby z drewna, obrazy przedstawiające różne zwierzęta czy zabawki dla dzieci. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego można oczywiście także coś zjeść i wypić grzane wino. Dzieci natomiast mogą skorzystać z karuzeli.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Wieczorami Zielonogórski Jarmark Bożonarodzeniowy wprowadza nas w świąteczny klimat jeszcze bardziej dzięki światełkom i lampkom zamontowanym na stoiskach oraz iluminacjom znajdującym się na zielonogórskim deptaku.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Joanna Nawlicka

Przypominamy, że w trakcie trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego w Zielonej Górze odbędzie się kilka wydarzeń dodatkowych m.in. Miejska Wigilia. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE