czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWigilia Miejska i Świąteczna Warsztatownia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego

Wigilia Miejska i Świąteczna Warsztatownia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego

Świąteczna atmosfera już kilka dni temu opanowała całą Zieloną Górę. Na deptaku pojawiły się świetlne iluminacje oraz trzy choinki. Ozdobione zostały także galerie handlowe w naszym mieście. A niedługo rozpocznie się Zielonogórski Jarmark Bożonarodzeniowy.

W tym roku Zielonogórski Jarmark Bożonarodzeniowy pojawi się na deptaku w piątek, 15 grudnia (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Lokalne produkty świąteczne będzie można kupić do czwartku, 21 grudnia. W trakcie trwania jarmarku czekać będą na zielonogórzan liczne atrakcje.

Stoiska Jarmarku Bożonarodzeniowego będą znajdować się na zielonogórskim deptaku na ulicach Stary Rynek oraz Żeromskiego. Pojawią się na nich wyroby lokalnych rękodzielników m.in. dekoracje i ozdoby świąteczne. Jednak ci, którzy wolą sami przygotować swoje dekoracje, też znajdą coś dla siebie. W sobotę i niedzielę (16 i 17 grudnia) odbędzie się Świąteczna Warsztatownia, czyli warsztaty plastyczne dla najmłodszych zielonogórzan.

Podczas warsztatów dzieci będą mogły wykazać się kreatywnością w przygotowywaniu własnych świątecznych ozdób i zabawek pod okiem animatorów Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Świąteczna Warsztatownia będzie czynna w godzinach 12:00-16:00, a znajdziecie ją przy ratuszu.

Miejska Wigilia rozpocznie się w niedzielę, 17 grudnia, o godzinie 15:00. Wcześniej, o godzinie 12:00, odbędzie się wspólne kolędowanie. Na deptaku stanie scena, na której pojawią się artyści ze świątecznymi programami. Później mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli podzielić się opłatkiem i zjeść wspólny posiłek.

Jeszcze przed zakończeniem Jarmarku Bożonarodzeniowego w naszym mieście będzie można wziąć udział w warsztatach rzeźbienia w lodzie, które odbędą się we wtorek, 19 grudnia, o godzinie 15:00. Uczestnicy sami będą mieć możliwość podjęcia próby rzeźbienia, ale głównym punktem programu będzie pokaz artysty zajmującego się tym zawodowo.

Świąteczny Program w Zielonej Górze:

  • 16-17 grudnia (w godzinach 12:00-16:00) – Świąteczna Warsztatownia dla dzieci,
  • 17 grudnia (godzina 12:00) – Strefa Falubaziaka,
  • 17 grudnia (godzina 12:00) – wspólne kolędowanie,
  • 17 grudnia (godzina 15:00) – Wigilia Miejska,
  • 19 grudnia (godzina 15:00) – Warsztaty rzeźbienia w lodzie.

✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE