poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraJuż dzisiaj spotkanie żużlowych pokoleń

Już dzisiaj spotkanie żużlowych pokoleń

W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze dojdzie dzisiaj do niezwykłego spotkania pn. „Historia zielonogórskiego żużla”. Wydarzenie będzie składać się z dwóch części. Będzie okazja spotkać się z żużlowymi legendami oraz obejrzeć niezwykłe eksponaty.

Impulsem do zorganizowania tego spotkania była decyzja Macieja, wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski, o przekazaniu swojej bogatej kolekcji w formie depozytu do Muzeum Ziemi Lubuskiej. Wśród zgromadzonych przedmiotów znajdują się motocykl, kask czy kombinezon oraz duma wieloletnich zmagań – puchary i medale. To prawdziwa kopalnia wspomnień, która opowiada historię pasji, poświęcenia i determinacji w dążeniu do triumfu na torze żużlowym.

To także spotkanie pokoleń żużlowych. Gośćmi – oprócz Macieja Jaworka ¬ będą m.in. Andrzej Huszcza, Darek Michalak, Sławek Dudek czy Andrzej Jarząbek. Swoje przybycie awizowali także Jan Krzystyniak, Grzegorz Walasek, Piotr i Paweł Protasiewicz. Oprócz tego uczestnictwo potwierdził trener Czesław Czernicki oraz Lesław Mądry – ówczesny lekarz drużyny.

Moderatorem wieczoru będzie Marek Staniszewski, dziennikarz sportowy. Uczestnicy będą mieli okazję zadać pytania, podzielić się swoimi wspomnieniami i czerpać wiedzę z pierwszej ręki.

Spotkanie odbędzie się dzisiaj (6 września) o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Patronem wydarzenia jest Rezydencja Dychów


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
11.4 ° C
11.8 °
11.4 °
71 %
3kmh
98 %
pon.
12 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
10 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE