wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraKolejna edycja Lubuskiej Odnowy Wsi

Kolejna edycja Lubuskiej Odnowy Wsi

Ruszyła IV edycja programu Lubuska Odnowa Wsi. To zadanie Urzędu Marszałkowskiego skierowane jest do organizacji pozarządowych, które realizują projekty na terenach wiejskich.

– Zachęcamy wszystkich do składania wniosków, tych, którzy już korzystali ze wsparcia jak i nowe podmioty. To bardzo ważne dla organizacji, które działają i skupione są na obszarach wiejskich. Środki w wysokości 10 tys. zł bardzo się tym organizacjom przydają. – mówił wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Wnioski można już składać od wczoraj (07.02) do końca lutego. Podczas poprzednich edycji dofinansowano kwotą blisko 3,5 mln zł. Środki te otrzymują w szczególności Ludowe Kluby Sportowe, Koła Gospodyń Wiejskich, ale też Ochotnicze Straże Pożarne.

– W gminie Zwierzyn takich projektów zrealizowano już kilka, m.in. przez OSP, kluby sportowe. Potrzeb jest mnóstwo, a ten zastrzyk gotówki, jaki daje Lubuska Odnowa Wsi, jest bardzo potrzebny. Nasze organizacje dzięki temu rozwijają się dużo lepiej – dodał zaproszony na konferencję prasową wójt gminy Zwierzyn Marek Halasz.

Dopytaliśmy o tegoroczne priorytety, czyli tematy projektów, dzięki którym można uzyskać więcej punktów – To w szczególności ochrona środowiska i zadania z zakresu ekologii – poinformował nas Arkadiusz Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wnioski można składać TUTAJ


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
11.1 ° C
12.3 °
11.1 °
41 %
2.4kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
22 °
czw.
23 °
pt.
18 °
sob.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE