piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKolejna "kłamliwa narracja". Prezydent pisze do mieszkańców

Kolejna „kłamliwa narracja”. Prezydent pisze do mieszkańców

Wydaje się, że mamy kolejny odcinek politycznej wojny, którą ponownie serwuje nam prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Mieszkańcy właśnie otrzymują pocztą informację o nowym wyższym wymiarem podatku od nieruchomości. W załączniku jest jednak jeszcze list…

Informujemy, iż Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak podjęła decyzję o odebraniu Miasta Zielona Góra ogromnych środków finansowych z Unii Europejskiej. W załączeniu przesyłam decyzję o wysokości podatku od nieruchomości z nowymi wyższymi stawkami podatku – czytamy w piśmie, które ma być rozsyłane do mieszkańców Zielonej Góry.

Dokument podpisał Konrad Witrylak, dyrektor Departamentu Prezydenta Miasta. W piśmie nie ma słowa o tym, że to Rada Miasta podjęła decyzję o wyższych stawkach podatku od nieruchomości, a konkretnie przeszły głosami prezydenckiego klubu Zielona Razem oraz Prawa i Sprawiedliwości. Głosowanie poniżej wraz z imienną listą.

Podobnie sytuacja ma się z „odebraniem” Zielonej Górze pieniędzy z Unii Europejskiej. Tutaj trudno powiedzieć, o co chodzi… bo nikt żadnych pieniędzy miastu nie odebrał. Prezydent zapewne nawiązuje do sprawy podziału środków z tzw. ZIT-ów. Temat, który wielokrotnie był omawiany w poprzednich tygodniach i ostatecznie zaakceptowany przez większość samorządowców województwa lubuskiego, a pozwalający na równomierny rozwój wszystkich gmin.

Na razie publikuje oświadczenie na temat dezinformacji, kłamliwej narracji prezydenta i manipulacji. Przytaczamy je w całości:

„Prezydent Janusz Kubicki już wielokrotnie udowodnił, że nie chce być gospodarzem miasta, bo woli rolę pospolitego generatora fake newsów.

Dezinformację wkłada teraz bezpośrednio do skrzynek mieszkańców.

Zielonogórzanie otrzymują decyzję o podniesieniu podatku od nieruchomości wraz z dołączonym pismem przewodnim podpisanym przez dyrektora Departamentu Prezydenta Miasta Konrada Witrylaka, informującym jakoby to Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak ponosiła odpowiedzialność za horrendalne podwyżki podatków w mieście.

Taką kłamliwą narracją prezydent Janusz Kubicki posługiwał się już podczas sesji Rady Miasta, kiedy radni głosowali nad jego propozycją nowych podatków od nieruchomości.

Już sama treść pisma jest manipulacją, bo Zielonej Górze nikt „nie odebrał ogromnych środków finansowych z Unii Europejskiej”, a za wysokość podatków odpowiada prezydent miasta, nie są to kompetencje marszałka.

Nikt zielonogórzanom nie odebrał pieniędzy z Unii. Wręcz przeciwnie. Ruszyła właśnie nowa perspektywa unijna i te środki – dla miasta Zielona Góra także – będą.

Drodzy Zielonogórzanie!

Samorząd Województwa dla Was w naszym mieście wybudował Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, utworzył i zmodernizował Szpital Uniwersytecki, wyremontował Lubuski Teatr, Filharmonię Zielonogórską, Regionalne Centrum Animacji Kultury, wybudował Centrum Kreatywnej Kultury przy RCAK, Scenę Lalkową LT, rozbudował Muzeum Ziemi Lubuskiej, zmodernizował Bibliotekę im. C.K. Norwida, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze Ochli…

Prezydent Kubicki nie zrealizował tych inwestycji dla mieszkańców, ale to prezydent Kubicki podniósł nam podatki.

Elżbieta Anna Polak

Marszałek Województwa Lubuskiego”

O tym, czy Marszałek Elżbieta Anna Polak wejdzie teraz na drogę prawną w kontekście rozsyłanego dokumentu będziemy informować na bieżąco.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE