niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraKolejna propozycja na Majówkę.

Kolejna propozycja na Majówkę.

Parkowa Majówka to impreza, która odbędzie się zarówno w Zatoniu jak i Starym Kisielinie. Organizator Zielonogórski Ośrodek Kultury przygotował sporo atrakcji w szczególności dla dzieci.

– Parkowa MAJÓWKA z głową w chmurach, czyli z wiatrem i pod wiatr! Lot rakietą, balonem, aeroplanem lub na latającym dywanie – wszystkiego możemy doświadczyć, nie tylko w strefie marzeń. Podczas majowego weekendu, w pięknych okolicznościach przyrody, wspólnie będziemy tworzyć wszystko, co „oderwie” nas od ziemi… i nie tylko. – w ten sposób ZOK prezentuje swoją imprezę.

30 kwietnia w Pałacu w Starym Kisielinie od godz. 12.00 rozpoczną się zabawy z Klaunem Wesołkiem oraz jego animatorami. Nie zabraknie akcentów związanych z historią Pałacu. Oprócz możliwości zrobienia sobie zdjęcia w roli Hrabiego von Stosch z rodziną i kotem będzie można zwiedzić Pałac oraz obejrzeć wyjątkowe przedstawienie „Herbatka u Hrabiostwa von Stosch” – godz.16.00.

Z kolei 1 maja w Zatoniu odbędzie się piknik w starym stylu: kapelusze, wiklinowe koszyki, leżaki, gra w bule, toczenie fajerek, wyścigi kapsli wokół fontanny i inne atrakcje. O godz. 17.00 wernisaż malarstwa Dariusza Kamysa.

Obu wydarzeniem towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Załogę ZOK, Pałac w Kisielinie, Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus. Centrum Przyrodnicze zaplanowało podróż w „przestworza”. Stanowiska warsztatowe pozwolą na stworzenie latających rybek, śmigiełek, jaskółek, motyli oraz zabawnego zająca z gumowej rękawiczki.
ZOK odpowiedzialny będzie za drewniane samoloty, papierowe balony, kolorowe wiatraczki i latawce, ale również wspólne wyplecenie… latającego dywanu. Nie zabraknie przy tym animacji. Planetarium Wenus zapewni nam zabawy jeszcze „wyższych lotów”, albowiem sprawdzimy co i gdzie lata w naszym kosmosie. Dzięki modelowi wielkiej Ziemi sprawdzimy gdzie i jak rozmieszczone są satelity. Poobserwujemy też na żywo samolotowe mapy nieba i porozmawiamy o podniebnych autostradach.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
18.4 ° C
18.4 °
17.8 °
46 %
2.2kmh
17 %
niedz.
19 °
pon.
21 °
wt.
24 °
śr.
26 °
czw.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE