piątek, 24 marca, 2023
Strona głównaWiadomościSłubiceSpalony wrak Mercedesa klasy G

Spalony wrak Mercedesa klasy G

Niecodziennego odkrycia dokonali funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Zatrzymali auto przewożące spalony wrak Mercedesa klasy G, który nowy w salonie może kosztować nawet 1 mln zł.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku skontrolowali w środę 13 kwietnia auto ciągnące lawetę. Na lawecie znajdował się zupełnie spalony Mercedes-Benz klasy G. 35-letni kierowca, w opinii Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, przewoził spalony wrak z Niemiec do Polski wbrew obowiązującym w tym zakresie przepisom. Kierowca na podstawie decyzji Prokuratury Rejonowej w Słubicach został zatrzymany.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wszczęli postępowanie karne w tej sprawie. 35-letni Polak przesłuchany został w charakterze podejrzanego. Zarzucono mu przewóz odpadów z zagranicy wbrew przepisom. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego zarzutu.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Świecku. Jak ustalili funkcjonariusze, wartość spalonego auta to 3 200 euro. Polakowi za przewóz odpadów z zagranicy wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

fot. NOSG

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA SŁUBICE

Słubice
zachmurzenie umiarkowane
9.1 ° C
9.8 °
9.1 °
72 %
3.1kmh
68 %
sob.
10 °
niedz.
8 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE