piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKolejne kierunki wakacyjne z lotniska Zielona Góra - Babimost

Kolejne kierunki wakacyjne z lotniska Zielona Góra – Babimost

Czekamy na rozstrzygnięcie postępowania na wyłonienie nowych operatorów na kierunkach do Burgas (Bułgaria), Rijeki (Chorwacja), Gdańsk oraz będzie przygotowane postępowanie na loty zimowe do Egiptu.

Lubuskie lotnisko rozwija się coraz szybciej i lepiej. W kwietniu 2022 r. lotnisko Zielona Góra – Babimost obsłużyło 1938 podróżnych. To znacznie więcej niż w kwietniu 2019 r. (rekordowym roku odnośnie do liczby obsługiwanych pasażerów) przed nadejściem pandemii koronawirusa (wzrost o ok. 26 procent).

– Stale monitorujemy zainteresowanie nie tylko Lubuszan, ale też regionów sąsiednich, gdyż oddziaływanie portu lotniczego z roku na rok rośnie. Te kierunki, które proponujemy wynikają z naszych analiz – mówi Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego – Chcemy, aby loty ruszyły na początku lipca – dodaje.

Jak będą wyglądać loty w sezonie wakacyjnym? Jeżeli postępowanie zostanie rozstrzygnięte to do już latającego dwa razy w tygodniu samolotu do Turcji dołożone zostanie po jednej rotacji do Burgas i Rijeki, a do Gdańska dwa razy w tygodniu.

Jak mówi w rozmowie z nami Sławomir Kotylak na rynku jest spore zainteresowanie różnych przewoźników. Urząd podejmował rozmowy m.in. z SprintAir, WizzAir czy RyanAir. Decyzję jednak czy przystąpią do postępowania zależy już od nich. Termin składania dokumentów mija 14 czerwca 2022 r.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.2 ° C
24.5 °
21.4 °
33 %
4.1kmh
99 %
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE