czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKorowód Winobraniowy po raz kolejny przejdzie ulicami miasta

Korowód Winobraniowy po raz kolejny przejdzie ulicami miasta

Już w sobotę, 16 września, o godzinie 12:00 wystartuje kolorowy Korowód Winobraniowy. W tym roku mogą w nim wziąć udział dzieci.

Jak zawsze Korowód Winobraniowy ma swoje własne hasło. W tym są one dwa – Zielona Góra w ramionach historii oraz Moje miasto za sto lat. Będziemy więc mogli cofnąć się w czasie i zobaczyć Lubuszan, a nawet Prasłowian. Barwny przechód oczywiście organizuje Zielonogórski Ośrodek Kultury wraz z Lubuskim Teatrem.

Korowód wyruszy spod budynku Aresztu Śledczego w Zielonej Górze i będzie przemierzać trasę aleją Konstytucji 3 Maja aż do okolic Palmiarni, gdzie będzie ustawiona trybuna dla gości. (Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

korowod

W tym roku w korowodzie wezmą udział nie tylko szkoły, drużyny sportowe czy winnice, ale także najmłodsi zielonogórzanie. Wystarczy, że zgłoszą się w godzinach 10:00-10:30 w okolicach Planetarium Wenus i będą ubrani na biało. Na dzieci będzie czekać Papa Glinolud Bogdan Nowak. Ważne, aby każdy z uczestników miał ze sobą jakiś kolorowy element, np. balon czy kwiatka.

Jak zapowiedział dyrektor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, Robert Czechowski, najmłodsi zielonogórzanie przejdą korowód na samym czele.

W trakcie korowodu będą występować utrudnienia w ruchu na ulicach: Dąbrówki, Łużyckiej, Konstytucji 3 Maja i Wrocławskiej, a także Fabrycznej, Reja, Moniuszki i Długiej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
16.7 °
14.4 °
90 %
3.9kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE