wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKozzi Film Festiwal już nie tylko gangsterski. Znamy szczegóły

Kozzi Film Festiwal już nie tylko gangsterski. Znamy szczegóły

Od 1 do 4 czerwca będzie trwał 9. (12.) Festiwal Filmu, Teatru i Książki „Kozzi Film Festiwal”. Dwoma nowymi patronami zostali aktor Franciszek Pieczka i reżyser Sylwester Chęciński. Poznaliśmy szczegóły imprezy.

W tym roku wsparcie dla festiwalu wynosi 50 tys. zł, te wcześniejsze granty również nie były małe. Festiwal może liczyć na wsparcie, gdyż jest to impreza niezwykle bogata. Zamiłowanie i pasje łączy w sobie obecny tutaj Andrzej Buck – chwaliła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Wydarzenie rozpocznie się 1 czerwca i filmem otwarcia został wybrany tytuł „Niebezpieczni dżentelmeni” w reżyserii Macieja Kawalskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, przedsięwzięcia festiwalowe skupione będą wokół kilku nurtów tematycznych: Kino akcji, Role drugoplanowe w polskim filmie fabularnym, Kino znad granicy, Retrospektywy: Chęciński, Pieczka, Kozłowski czy Wieczory Mistrzowskie.

Charakterystyczną cechą festiwalu (to już zaczęło się w Kargowej) były nietypowe miejsca, w których odbywają się wydarzenia. W Kargowej był to na przykład opuszczony dworzec, gdzie były znakomite koncerty. To szereg przestrzeni w Zielonej Górze, Szprotawie czy Żarach. Na tym polega inność festiwalu – dodał Andrzej Buck, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Aktorki i aktorzy, którzy już potwierdzili swoją obecność to Grzegorz Damięcki, Marian Dziędziel, Beata Dzianowicz, Maria Pakulnis, Agnieszka Radzikowska, Sebastian Stanki Stankiewicz, Lech Dyblik. Sporym wydarzeniem będzie z pewnością spotkanie ze Stanisławą Celińską i jednocześnie koncert, który da podczas festiwalu.

Lubuskie to jedyny samorząd regionalny, który tak bardzo wspiera kulturę w tym festiwale filmowe. One budują naszą markę i naszą rozpoznawalność. Przyjeżdżają do nas niesamowite osoby i gwiazdy. W momencie gdy lokalny samorząd nie był zainteresowany kontynuacją tej imprezy to właśnie Andrzej Buck zaproponował przejęcie organizacji – mówi pomysłodawca i organizator pierwszych trzech edycji radny wojewódzki Sebastian Ciemnoczołowski.

To jut dziewiąta edycja Kozzi Film Festiwal w Zielonej Górze, a dwunasta, licząc od jego narodzin w Kargowej. Życzliwość odbiorców i duże powodzenie przedsięwzięcia zainspirowały organizatorów w 2015 roku do przeniesienia imprezy do Zielonej Góry. Zamysł Festiwalu od początku oparty jest na gatunku filmowym, jaki uprawiał Maciej „Kozzi” Kozłowski: filmie sensacyjnym, gangsterskim, kryminale, kinie akcji. Nazwę festiwalu wymyślił Zbigniew Hołdys.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
20.1 ° C
21.2 °
20.1 °
68 %
2.8kmh
84 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE