wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKradli motocykle - są w rękach Policji

Kradli motocykle – są w rękach Policji

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy w nocy „działali” na jednym z osiedli. Jeden z nich chciał ukraść samochód, a drugi z pobliskiej posesji zdążył już ukraść motocykl.

Na początku tygodnia policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego w nocy patrolowali zielonogórskie osiedla. Gdy około godziny 2 pojawili się w południowej części miasta ich zainteresowanie wzbudził niewysoki mężczyzna „kręcący” się po parkingu wśród zaparkowanych samochodów. Na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać i próbował odejść, co wzbudziło ich podejrzenia. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Okazało się, że to 29-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który nie potrafił wytłumaczyć policjantom co robił w Zielonej Górze o tak późnej porze na osiedlowym parkingu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna przyjechał samochodem, w którym znaleźli narkotyki, a także piłę spalinową, która jak się później okazało, została skradziona kilka lat wcześniej w województwie mazowieckim.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na przesłuchanie, a policjanci instynktownie czuli, że muszą jeszcze sprawdzić teren osiedla i okolice. Podejrzewali, że 29-latek nie był sam. „Policyjny nos” ich nie zawiódł. Kilkaset metrów od miejsca, w którym zatrzymali 29-latka, zauważyli stojący motocykl, a przy nim innego mężczyznę. Ten na widok policjantów próbował się ukryć. Okazało się, że to 30-latek, który przyjechał wraz z zatrzymanym wcześniej mężczyzną. Jak ustalili policjanci, zatrzymany 30-latek kilka minut wcześniej ukradł motocykl z pobliskiej posesji.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty: 29-latek usiłowania kradzieży z włamaniem, paserstwa i posiadania narkotyków, za które to przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 30-latek uszkodzenia mienia i kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.6 ° C
5.6 °
5.1 °
85 %
7.5kmh
88 %
wt.
10 °
śr.
10 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE