sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zaczyna brakować środków higienicznych i żywności. Trwają zbiórki

Zaczyna brakować środków higienicznych i żywności. Trwają zbiórki

W Gorzowie wciąż działają punkty zbiórek, które dostarczają niezbędne rzeczy uchodźcom z Ukrainy. Każdy kto ma możliwości i chęci proszony jest o pomoc i dostarczenie tego co najbardziej potrzebne.

Do Polski, w tym do Gorzowa, dociera coraz więcej Ukraińców, którzy opuścili swój kraj uciekając przed wojną i ratując życie. Od samego początku do pomocy aktywnie włączyli się Polacy organizując różnego rodzaju zbiórki i dowożąc niezbędne rzeczy potrzebującym. W tej chwili jest już 21. Dzień wojny, a produktów w niektórych punktów zaczyna już brakować.

Dlatego każdy kto może: niech pomoże. W tym momencie najbardziej potrzebne są między innymi: konserwy, słoiki z gotowymi daniami, kasza gryczana, makarony, herbata, olej, mleko, mąka, chleb tostowy, papier toaletowy, proszki do prania (najlepiej w jak najmniejszych opakowaniach), mydła, szampony, podpaski, pampersy czy środki higieniczne dla dzieci (kremy, chusteczki nawilżone, płyny do kąpieli, mleko modyfikowane).

To wszystko można przynosić do następujących punktów w Gorzowie: INNEKO (ul. Teatralna 49), Galeria handlowa Askana, LOWES (ul. Przemysłowa 53), Caritas, świetlica „Barka” (ul. Żeromskiego) oraz magazyn Caritas przy Towarowej 6a, PCK (ul. Chrobrego 28 w podwórku), punkt obywatelski ul. Traugutta 6.

Przypomnijmy: wo9jna na Ukrainie wybuchła 24. Lutego, kiedy to najechały na nią rosyjskie wojska. Od tamtej pory Ukraińcy odpierają ataki Rosjan i bronią swojej wolności. Kobiety z dziećmi oraz osoby starsze opuszczają Ukrainę. Według informacji przekazanych przez Straż Graniczną do tej pory do Polski z Ukrainy przyjechały prawie 2 mln ludzi.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
92 %
0.5kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE