poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pobiegaj, pozwiedzaj i dobrze się baw, czyli Gorzowski Rajd Wielkanocny

Pobiegaj, pozwiedzaj i dobrze się baw, czyli Gorzowski Rajd Wielkanocny

Obecnie trwają zapisy na rajd, w którym może wziąć udział każdy chętny. To wydarzenie organizowane co roku, ale tym razem zmienia nieco swoją konwencję. Nie będzie to już tylko impreza sportowa, ale sportowo-kulturalna.

Tym razem zadaniem uczestników będzie nie tylko pokonanie odpowiedniej trasy, ale przede wszystkim odwiedzenie co najmniej kilku instytucji kultury, edukacji i innych punktów, które zostaną wyznaczone na mapie rajdu. Każda osoba biorąca udział w zabawie będzie musiała zebrać naklejki świadczące o odwiedzeniu danego miejsca. Do udziału w wydarzeniu przyłączyli się: Muzeum Lubuskie, Filharmonia Gorzowska, Młodzieżowy Dom Kultury, Wojewódzka i miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sztuki, INNEKO, galeria Askana, Klub Koszykówki Kangoo Basket oraz pole golfowe „Zawarcie”.

To właśnie kilka z tych punktów trzeba będzie odwiedzić podczas rajdu.  Co ciekawe, nie trzeba biegać miedzy punktami, można skorzystać z komunikacji miejskiej, wybrać rower, hulajnogę czy nawet spacer. Kolejność odwiedzania punktów nie będzie miała znaczenia. Ważne, aby na końcu uczestnicy dotarli na pole golfowe „Zawarcie”, gdzie będzie się znajdować meta. Tam też odbędzie się wręczenie medali, a na uczestników czekają tez niespodzianki.

Gorzowski Rajd Wielkanocny odbędzie się 9. kwietnia. Naklejki (które następnie trzeba będzie nanieść na specjalną mapę) w wybranych instytucjach będzie można zbierać w godzinach od 10:00 do 14:00. Obecnie trwają zapisy, których można dokonywać TUTAJ. Mapy, potrzebne do rajdu, będzie można odbierać 8. kwietnia w galerii Askana.

Tego samego dnia odbędzie się również I Gorzowski Wielkanocny Bieg na Orientację, start przy fontannie w Parku Kopernika.

– Uczestnicy biegu głównego będą musieli znaleźć dziesięć punktów na terenie Gorzowa, oznaczonych specjalnymi lampionami. Start biegu odbywać się będzie etapami po 5 osób co 30 sekund. Uczestnicy dostaną mapę po przekroczeniu linii startu. Z uzupełnioną mapą i zebranymi znakami ze wszystkich punktów, zawodnicy spotkają się podczas finału w Galerii Askana – informuje Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i informacji.

Gorzowski Rajd Wielkanocny to impreza charytatywna, opłata startowa zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym. Szczegóły na stornie miasta: www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.9 ° C
2.9 °
2.9 °
92 %
2kmh
81 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE