sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKto kandydatem na prezydenta Zielonej Góry?

Kto kandydatem na prezydenta Zielonej Góry?

Wybory samorządowe odbędą się prawdopodobnie pod koniec 2023 roku, chociaż są głosy mówiące, że trzeba przygotować się na 2024 roku. Już jednak teraz padają pewne kandydatury. O konkretnych nazwiskach mówił w rozmowie Radia Index, szef Platformy Obywatelskiej w regionie Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki.

– Z całą pewnością będziemy mieli kandydata na prezydenta Zielonej Góry, gdyż jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dzieje w Zielonej Górze. Jesteśmy zaniepokojeni łatwością i lekkością, z jaką prezydent Kubicki wydaje pieniądze publiczne. Nie podoba nam się wojną, którą prezydent prowadzi z wieloma podmiotami. Przykładem niech będzie klub koszykarski Zastal – mówił Waldemar Sługocki.

Wśród ogromnych błędów poseł wskazywał również wydawanie 90 mln zł na kąpielisko w Ochli i stawiał pytania czy absolwent Uniwersytetu, czy osoba przyjeżdżająca za pracą lub chcąca otworzyć biznes podejmie decyzje o zostaniu ze względu na wybudowanie basenu.

– Mamy kilku kandydatów, którzy posiadają bogate doświadczenie oraz kompetencje zarówno członków Platformy Obywatelskiej RP, jak i osoby spoza naszej partii, ale są nam bliżsi. – mówił Sługocki.

Prowadząca Kaja Rostkowska wymieniła nazwiska Janusza Jasińskiego oraz Wadima Tyszkiewicza i gość potwierdził, że są to osoby spoza Platformy Obywatelskiej, ale również wewnątrz partii są Elżbieta Anna Polak, Marcin Pabierowski czy on sam.

– Na stole leży wielu kandydatów i niczego nie wykluczam. Nikt jednak żadnej deklaracji nie wyraził, bo to jeszcze nie ten etap. Platforma Obywatelska pracuje cały czas, my nie przygotowujemy specjalnej kampanii. Kampania wyborcza trwa każdego dnia. Pokazujemy dobre działania i nasi radni pracują bardzo mocno.

Jak podkreślał Sługocki za wszystkie kandydatury, które pojawiają się w trakcie trwania kadencji on sam ponosi odpowiedzialność i nie ucieka od tego. – Mamy dobrych kandydatów, którym leży na sercu los Zielonej Góry. Styl Janusza Kubickiego od eventu do eventu po prostu mi się nie podoba. Nie mamy strategii Zielonej Góry. – zakończył.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
słabe opady deszczu
5.4 ° C
6.2 °
5.4 °
95 %
4.4kmh
100 %
pt.
5 °
sob.
6 °
niedz.
8 °
pon.
8 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE