niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKto wybudował S-3? Platforma punktuje Morawieckiego

Kto wybudował S-3? Platforma punktuje Morawieckiego

Do województwa lubuskiego w niedzielę przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Odwiedził Sulęcin, Gorzów Wlkp. i Pszczew. Główne spotkanie odbyło się w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża. Na sali było 300 osób, głównie zaproszonych przez parlamentarzystów PiS. Były też gafy, a opozycja nazywa je wprost – kłamstwa.

Morawiecki pozwolił sobie ponownie na wiele kłamstw na ziemi lubuskiej. To, co mnie niezwykle oburzyło to niebywałe kłamstwo na temat tego, że drogę ekspresową S-3 wybudowało Prawo i Sprawiedliwość. Mam wrażenie, że on żyje w alternatywnej rzeczywistości oderwanej od faktów oraz Polek i Polaków – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki.

Faktycznie podczas niedzielnego spotkania w auli AJP w Gorzowie Wlkp., premier mówił o tym, że PO wybudowała w Lubuskiem, jedynie najdroższą w kraju autostradę A2. Atakował również inwestycje gminne w tym drogowe oraz te w żłobki czy obwodnice. W rzeczywistości obecny Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to nic innego jak dawne „schetynówki” wymyślone przez Rząd Platformy Obywatelskiej i ówczesnego ministra Grzegorza Schetynę. Podobnie sytuacja ma się z programem np. Senior+ (dawny Senior-Wigor), a plan budowy lubuskich obwodnic miast został przyjęty jeszcze w ostatnim roku rządów PO.

Co do samej S-3 to Waldemar Sługocki doskonale pamięta tę historię, bo osobiście podpisywał umowy o dofinansowaniu inwestycji z funduszy unijnych gdy pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego.

Wczoraj pan Mateusz Morawiecki zapracował sobie na swoją ksywę „Mateuszka-kłamczuszka”, a nos Pinokia urósł jeszcze bardziej. Może pomyliły mu się rządy, bo jako doradca premiera Donalda Tuska faktycznie pośrednio wspierał te inwestycje – zauważył Sebastian Ciemnoczołowski, szef klubu radnych PO w sejmiku województwa.

Premier Morawiecki na swoim spotkaniu głównie chwalił się z inwestycji realizowanych w województwie, lub chwalili go wojewoda i parlamentarzyści. Mówił też o programie rządu na najbliższe cztery lata:

Chcemy, aby ten program, który tworzymy teraz na kolejne 4 lata, jeśli tak zdecydują wyborcy, żeby był programem Waszym, programem Polaków. Bo najlepszym doradcą są właśnie Polacy. To Wy jesteście naszymi ekspertami, to Wy piszecie nasz program i bardzo za to dziękuję – mówił Mateusz Morawiecki w ramach objazdu „Polska jest jedna – inwestycje lokalne”.

Jest przyzwolenie na kłamstwo, łamanie standardów, dezinformację i hejt, wskazywała marszałkini Elżbieta Anna Polak w związku z wypowiedziami premiera – Chciałabym przypomnieć panu premierowi cytat Alberta Einsteina, który powiedział, że można nie mieć wiedzy, ale trzeba mieć wyobraźnie. Panie Morawiecki, pan przyjechał do regionu lubuskiego, najbardziej otwartego i tolerancyjnego – radziła włodarz województwa.

Wczoraj ugięły mi się nogi, gdy usłyszałem od premiera, że w lubuskim budowanych jest sześć obwodnic, ale gdzie ich szukać? Potwierdzają się słowa o kłamstwie, które oburza. Zarząd województwa czeka na decyzję Ministra Infrastruktury na obwodnicę Drezdenka. Wszystkie dokumenty są złożone – mówił wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
13.3 ° C
13.4 °
12.9 °
38 %
2.7kmh
21 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE