piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraŁańcuch kolorowych skarpetek zawisł w CRS. Wiesz dlaczego?

Łańcuch kolorowych skarpetek zawisł w CRS. Wiesz dlaczego?

Dziś poza pierwszym Dniem Wiosny obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, które ustanowiono w 2005 roku. Z tej okazji zorganizowano kolorowy happening.

Będziemy kolorować, przygotowywać skarpety, które następnie będziemy mocować na sznurze. Później policzymy ile metrów kolorowych skarpetek wspólnie uda nam utworzyć. Ta akcja ma pokazać po prostu, że Zielona Góra to jest miasto bardzo wrażliwe na pomoc drugiej osobie – zachęcał do udziału współorganizator wydarzenia Grzegorz Hryniewicz ze Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać.

Jak zapowiadali tak zrobili i CRS wypełnił się kolorowymi skarpetkami z papieru. Organizatorem happeningu „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach – bijemy rekord Najdłuższy łańcuch skarpetek” był Uniwersytet Zielonogórski.

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Skarpetki dostarczyli przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, a wieszać pomagał m.in. prezydent Janusz Kubicki wraz z rektorem UZ Wojciechem Strzyżewskim.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.2 ° C
24.5 °
21.4 °
33 %
4.1kmh
99 %
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE