wtorek, 4 października, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraLotnisko Zielona Góra/Babimost znowu bije rekordy. Dokąd najczęściej latamy?

Lotnisko Zielona Góra/Babimost znowu bije rekordy. Dokąd najczęściej latamy?

Dokładnie 7679 pasażerów skorzystało w sierpniu z lubuskiego Portu Lotniczego. To ponad 3200 podróżujących więcej niż przed pandemią. Urząd Marszałkowski poinformował też, jakie były najczęściej wybierane cele podróży.

Pod względem wypełnienia samolotu w czołówce znajdują się takie kierunki jak Antalya (Turcja) i Burgas (Bułgaria). Połączenia te znalazły się w ofercie wakacyjnej, podobnie jak loty do Gdańska i Rijeki (Chorwacja) – czytamy na oficjalnym profilu Lubuskie.pl

Lotnisko przeżywa złoty okres, również za sprawą podpisanych umów na loty wakacyjne i sprawnej promocji. Lubuszanie wybierają usługi lotnicze nie tylko na wakacje.

Loty do Gdańska po pierwszych dwóch tygodniach wyglądały optymistycznie: że uda się zbudować wystarczający potencjał. Dzisiaj już nie mamy żadnego problemu, żeby niemal w całości wypełnić samolot. Widać, że Lubuszanie, zielonogórzanie, a także osoby spoza naszego regionu chętnie korzystają z tych połączeń, traktują to jako duże udogodnienie i możliwość szybkiego przemieszczania się – mówi Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Jeszcze w tym roku mają ruszyć loty do Londynu. Termin składania dokumentów w konkursie mija 30 września. Więcej na ten temat możecie przeczytać poniżej.

Jak zdradził z kolei Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego w planach są również zimowe loty poza granice Europy – Mamy też plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych – dodał


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14 °
63 %
4.5kmh
85 %
wt.
14 °
śr.
19 °
czw.
18 °
pt.
18 °
sob.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE