To oczywiście zasługa dobrej współpracy Lubuskiego Związku Piłki Nożnej z ich odpowiednikami w landzie Brandenburgia. Kilka dni temu nasza delegacja odwiedziła Cottbus, gdzie odbywały się Halowe Mistrzostwa Brandenburgii w kategorii Junior D. Była okazja do rozmów.
– Na pewno było to dla nas bardzo owocne spotkanie, dużo wymiany doświadczeń oraz zasad funkcjonowania obu związków. Wiele ciekawych spostrzeżeń, ale i pomysłów na wspólne działanie. Jeśli chodzi o aspekt sportowy turnieju, który mieliśmy okazje zobaczyć, to na pewno widać spore różnice, jeżeli chodzi o nasze rozgrywki nie tylko w województwie lubuskim, ale w całej Polsce – komentował rozgrywki Kamil Michniewicz, Przewodniczący Wydziału Szkolenia Lubuskiego ZPN.
Owocne okazały się również rozmowy z Anne Engel, Dyrektor Brandenburskiego Związku Piłki Nożnej. Celem wizyty były ustalenia dotyczące wspólnych imprez sportowych zaplanowanych na pierwsze półrocze bieżącego roku.
– To nasze trzecie spotkanie. (…) Dopięliśmy szczegóły wszystkich akcji zaplanowanych na pierwsze półrocze 2023. Teraz już tylko czekamy na 22 lutego i pierwszy mecz kadr w roczniku 2011. Cieszmy się, że po latach wróciliśmy do współpracy z Brandenburgią i w przyszłości liczę na poszerzenie zakresu partnerstwa – podsumował Dyrektor Biura Lubuskiego ZPN, Kamil Żeberski
Ostatecznie ustalono terminy wspólnych spotkań już na boiskach. I tak oto do pierwszej rywalizacji polsko-niemieckiej dojdzie 22 lutego w Zielonej Górze, gdzie kadra Lubuskiego ZPN z rocznika 2011 zmierzy się ze swoimi rówieśnikami z reprezentacji Brandenburgii. Miesiąc później, również w Zielonej Górze (21 i 22 marca) dojdzie do dwumeczu kadr z rocznika 2010, a w kolejny weekend (26-28 marca) odbędzie się turniej roczników 2009 w Lindow. Granie w pierwszym półroczu zakończymy dwoma meczami między reprezentacjami roczników 2010 i 2009 w Cottbus (30-31 maja).
Poza sparingami współpraca obejmuje wymianę doświadczeń na płaszczyźnie szkolenia trenerów. Każde spotkanie będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń oraz ustalania kolejnych. Pierwsze różnice pojawiły się, chociażby w czasie gry, bowiem w Niemczech preferują rywalizację 3 razy po 25 minut (ze zmianami tylko podczas przerw), zaś w Lubuskim ZPN zaproponowaliśmy 2 razy po 40 minut (ze zmianami lotnymi). W drodze dialogu ustalono, że zagramy raz „systemem niemieckim”, a raz „naszym”. Trenerzy wspólnie ocenią, który jest korzystniejszy.
🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl
Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)