wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraLubuski Orszak Trzech Króli. Znamy szczegóły

Lubuski Orszak Trzech Króli. Znamy szczegóły

Orszak Trzech Króli ulicami Zielonej Góry to już lokalna tradycja, która odbędzie się po raz dwunasty. Poznaliśmy również szczegóły tego wydarzenia.

Całość rozpocznie się 6 stycznia 2023 r. (piątek) o godz. 12.00 mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Właściwa część przemarszu rozpocznie się o godz. 13.20 na pl. Bohaterów a zakończy na rynku pod zielonogórskim ratuszem.

Będziemy łączyć tradycję z nowoczesnością – podkreśla Janusz Młyński, reżyser wydarzenia. – Na pewno nie zabraknie pięknie przebranych aktorów, ale też ciekawej oprawy muzycznej. W orszaku weźmie udział kapela koźlarzy z tzw. Regionu Kozła, Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Świebodzina oraz Orkiestra Dęta Zastal – wylicza reżyser.

Janusz Młyński to aktor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, który miał już okazję reżyserować poprzednie Orszaki. Podczas wydarzenia mają być również obecne żywe wielbłądy. Nazywają się Aladyn i Tamara.

Dla widzów będą przygotowane trzy scenki pasterskie, finalną związaną z szopką betlejemską będzie można obejrzeć na wielkim telebimie. Będziemy także rozdawać mieszkańcom korony, chorągiewki i gwiazdy. Zapowiada się naprawdę dobra zabawa – twierdzi Janusz Młyński.

Jak co roku w organizację mocno angażuje się zielonogórska radna Eleonora Szymkowiak, która w rozmowie z Radiem Zielona Góra, mówi, że ma nadzieję, Orszak pozytywnie zaskoczy. Obecność swoją zapowiedział również biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
20.1 ° C
21.2 °
20.1 °
68 %
2.8kmh
84 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE