czwartek, 2 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pożar altanki w Gorzowie. Nie żyje jedna osoba

Pożar altanki w Gorzowie. Nie żyje jedna osoba

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór (01.01) przy ulicy Wyszyńskiego w Gorzowie. To właśnie tam, w jednym z kontenerów mieszkalnych, doszło do wybuchu pożaru. Strażacy, którzy zjawili się na miejscu znaleźli w środku zwęglone zwłoki.

Informację o wybuchu ognia strażacy dostali przed godziną 20:00. Ogień wybuchł w altance niedaleko Kłodawki, naprzeciwko Komendy Miejskiej Policji.

Na miejsce natychmiast rozdysponowano trzy zastępy strażacy, pojawili się także policjanci. Niestety, jak się okazało, w pożarze zginęła jedna osoba. Funkcjonariusze po ugaszeniu altanki znaleźli w niej zwęglone ciało mężczyzny. To najprawdopodobniej bezdomny, który szukał tam schronienia i miejsca do spania.

To już druga taka sytuacja, do której doszło praktycznie w tym samym miejscu. Rok wcześniej w podobnym pożarze również zginął bezdomny. Policjanci przypominają, aby w okresie jesienno-zimowym zwracać szczególną uwagę na miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Osoby takie, chcąc schronić się przed zimnem i deszczem, często chowają się w różnego rodzaju pustostanach, opuszczonych altankach czy kontenerach. Gdy próbują się ogrzać, używając do tego np. zapalniczek, zdarza się, ze doprowadzają do rozniecenia pożaru. Dlatego tak ważne jest, aby informować o miejscach, w których bezdomni mogą przebywać.

Czytaj też:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.7 ° C
2.7 °
2.7 °
69 %
5.1kmh
68 %
czw.
3 °
pt.
6 °
sob.
3 °
niedz.
2 °
pon.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE