sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezdomni pod lupą. Wiesz gdzie mogą przebywać?

Bezdomni pod lupą. Wiesz gdzie mogą przebywać?

Gorzowscy policjanci sprawdzają już miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Wszystko po to, by w razie potrzeby udzielić takim osobom pomocy i zachęcić ich do zmiany życia. Każdy kto ma informacje o tym, gdzie bezdomni mogą się ukrywać przed mrozem może to zgłosić odpowiednim służbom.

Okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny czas, zwłaszcza dla osób, które z różnych życiowych względów nie mają dachu nad głowa. Niskie temperatury grożą wychłodzeniem organizmu, a w niektórych przypadkach nawet śmiercią. To nie koniec, bo bezdomni, próbując się ogrzać za pomocą ognia, często doprowadzają do pożaru, który również może się zakończyć tragedią.

Dlatego też gorzowscy policjanci wraz z pracownikami Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, Caritasu oraz Ośrodka pomocy Osobom Nietrzeźwym kontrolują miejsca, w których mogą się znajdować bezdomni. Chodzi m.in. o altany, pustostany, klatki schodowe, itp.

– Wszyscy w ramach własnych kompetencji i możliwości starają się zmienić życie bezdomnych. Sporo osób dziękuje za wizytę. Część nie chce jednak pomocy twierdząc, że sobie doskonale radzi. Funkcjonariusze podczas działań zastają puste, prowizoryczne miejsca do spania. Wiemy, że w to miejsce osoba bezdomna wróci, dlatego zostawiana jest kartka z informacją o noclegowniach i instytucjach, w których można otrzymać odzież – informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy  Miejskiej Policji w Gorzowie.

Każdy kto wie gdzie mogą przebywać osoby nieposiadające domu może prosić służby o interwencje. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wielu przypadkach podobne działanie może uratować komuś życie! Miejsca takie można również zaznaczyć na Krajowej mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a policjanci sprawdzą je w najbliższym możliwym czasie.

www.lubuska.policja.gov.pl

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
5.2 ° C
5.2 °
5.2 °
97 %
0.6kmh
100 %
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
7 °
wt.
11 °
śr.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE