poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Światełko Betlejemskie dotarło do Gorzowa!

Światełko Betlejemskie dotarło do Gorzowa!

Gorzowscy harcerze jak co roku przynoszą do miejskich instytucji i placówek Betlejemskie Światełko Pokoju. Trafiło już m.in. do Urzędu Miasta, szpitala, Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej, a także do gorzowskich kościołów.

Betlejemskie Światło Pokoju to akcja prowadzona przed Bożym Narodzeniem przez skautów i harcerzy z całej Europy. Młodzi ludzie dzielą się symbolicznym ogniem zapalonym w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem.

Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju” wskazuje idea Betlejemskiego Światełka.

Harcerze z Gorzowa rozpoczęli roznoszenie światełka pokoju pod koniec ubiegłego tygodnia. Do tej pory trafiło ono do gorzowskich parafii, do urzędu miasta, Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego oraz do Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Każdy może też zabrać światełko do siebie do domu i dzielić się nim dalej. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć swoją świeczkę, przyjść do jednej z placówek, do której trafił płomień i odpalić ją!

To już 32. edycja akcji. W tym roku jej hasło brzmi „Światło dla Ciebie”. Światełko swoją historię zaczyna dosłownie w Betlejem. To tam jest odpalana jedna, malutka świeczka, która następnie w sztafecie przekazywana jest harcerzom z różnych krajów. Polscy skauci otrzymali je od Słowaków.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE