środa, 8 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraLubuszanie śpiewają o wojnie

Lubuszanie śpiewają o wojnie

Piotr i Aleksander Fiuk to ojciec i syn, którzy stworzyli wspólny projekt muzyczny. Ich nowy utwór Soldat mówi o wojnie w Ukrainie i zbiera niezwykle pozytywne recenzje.

Muzycy pochodzą z Lubogoszczy, która mieści się obok Sławy. 11-letni Aleksander to gitarzysta, ale na ich kanale na YouTube widać, że prawdopodobnie po tacie również lubi śpiewać.

Duet Kania Dżdżu ma na swoim koncie również inne utwory, a najbardziej znanym jest „Marzanna w koronie” nagrana na początku pandemii koronawirusa w marcu 2020 roku. Tym razem utwór „Soldat” również odnosi się do bieżących wydarzeń.

– Wszystko powstało w naszym domu pośród nowych przyjaciół – uciekinierów wojennych z Ukrainy. Do współpracy udało nam się namówić znanego trębacza jazzowego Piotra Damasiewicza i multiinstrumentalistę z Leszna Piotra Piotrowskiego. – pisze Piotr Fiuk o projekcie – Dostajemy sygnały zza wschodniej granicy i od uciekinierów, że utwór trafił do Ich serc. Tego chcieliśmy najbardziej i po to powstał „Soldat” – dodaje.

KANIA DŻDŻU to rodzinny projekt muzyczny taty i syna. Jak sami o sobie piszą wspólnie komponują, nagrywają, edytują nagrania i przygotowują video. Piszą teksty o wszystkim, co jest dla nich ważne i warte skomentowania.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-3.9 ° C
-3.4 °
-4.5 °
58 %
1.7kmh
0 %
śr.
1 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
5 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE