poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraMiasto nie chce jednego Centrum Pomocowego.

Miasto nie chce jednego Centrum Pomocowego.

W dzisiejszej rozmowie Radia Zielona Góra, wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk, powiedział, że jedno Centrum Pomocowe nie jest potrzebne. O takie rozwiązanie i porozumienie ponad podziałami wnioskowała marszałek Elżbieta Anna Polak.

– Powiedzieliśmy, że skonsultujemy propozycję na terenie miasta z organizacjami pozarządowymi. Oni potrzebują centralnego magazynu na terenie miasta i prezydent zapewnił taki punkt w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i wydaje się, że takie centrum pomocowe nie jest potrzebne – powiedział w rozmowie RZG Kaliszuk.

Jego zdaniem takie organizacje jak działalność Pani Katarzyny Prokopyszyn czy radnego Grzegorza Hryniewicza mają inne potrzeby niż proponowała marszałek województwa. Jego zdaniem to problem marszałek z salą kolumnową, ignorując tym samym potrzeby innych stowarzyszeń, o których ostatnio przy podziękowaniach władze Zielonej Góry zapomniały.

Tymczasem jak informuje nas radny Dariusz Legutowski w magazynach ZGK brakuje żywności, co kłóci się z informacją prezydenta z Sesji Rady Miasta o tym, że jedzenia nie brakuje i na bieżąco jest dowożone wszędzie gdzie jest taka potrzeba.

– W magazynie jest sporo ubrań oraz trochę chemii, ale jedzenia nie zauważyłem. Generalnie usłyszałem, że w ogóle nie ma jedzenia, gdyż mieszkańcy przynoszą dużo mniej darów. Dostawy były robione do trzech punktów współpracujących z prezydentem – mówi miejski radny.

fot. za zgodą radnego Dariusza Legutowskiego

Czy jest jeszcze szansa na jedno wspólne centrum w pomieszczeniach Lumelu? Bez udziału miasta szanse są niewielkie. Taki punkt mógł skierować pełną pomoc dla uchodźców w jedno miejsce i połączyć wydatkowane środki przez różne jednostki samorządowe.

O całym pomyśle pisaliśmy już kilka dni wcześniej:

AKTUALIZACJA:

Pod artykułem wywiązała się spora dyskusja, w którą zaangażował się również prezes ZGK sp. z o.o. Krzysztof Sikora. Uważa, że w innym magazynie jest sporo jedzenia. Radny Legutowski będąc tam na drugi dzień ocenił ilość żywności na około dwie palety, trudno policzyć, gdyż jest zmieszana z ubraniami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
12.5 ° C
15.1 °
12.4 °
83 %
1.4kmh
18 %
pon.
15 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
25 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE