wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinMłodzież z Gubina zwraca uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnością

Młodzież z Gubina zwraca uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnością

Młodzież z Gubina bierze udział w konkursie „Miasto dla każdego.” W jego ramach nagrali podcast, podczas którego rozmawiali z osobami z niepełnosprawnością.

Więcej o konkursie czytamy na stronie internetowej Gubińskiego Domu Kultury: „Miasto dla każdego” – to nazwa i główne hasło konkursu w jakim my jako Młodzieżowa Grupa OTWARTE wzięliśmy udział! Konkurs jest realizowany w ramach 11. sesji Światowego Forum Miejskiego, czyli jednego z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych w ramach systemu ONZ. Ma on być zachętą do upowszechnienia Celów Zrównoważonego Rozwoju i Nowej Agendy Miejskiej ONZ oraz zwiększenia zaangażowania młodych ludzi w kształtowanie polityk miejskich. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a realizatorem – Uniwersytet SWPS.

Zgadanienie, którym się zajęliśmy było „miasto dostępne” – bez barier, dla wszystkich bez wyjątku, miasto, którego rozwiązania zapewniają swobodny dostęp do dóbr i usług oraz możliwości swobodnego i pełnego udziału w życiu społecznym i publicznym dla wszystkich ludzi, w tym dla osób o szczególnych potrzebach.

Sposób realizacji pracy konkursowej był dowolny dlatego postanowiliśmy nagrać podcast z osobami z niepełnosprawnościami z Gubina. Prowadzący: Wiktoria Żurko i Tomek Budych rozmawiali z zaproszonymi gośćmi: Pawłem z zespołem Downa oraz z Kazikiem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym o ich potrzebach oraz niedoskonałościach jakie znajdują się w naszym mieście.”

13 maja ogłoszenie wyników. Trzymamy kciuki za gubińską młodzież.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
pochmurnie
5.3 ° C
6.3 °
4.6 °
55 %
1.9kmh
16 %
wt.
10 °
śr.
12 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE