niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMichał Iwanowski ma odpolitycznić Radio Zachód

Michał Iwanowski ma odpolitycznić Radio Zachód

Dotychczasowy szef Lubuskiego Centrum Informacyjnego Michał Iwanowski został likwidatorem publicznego Radia Zachód i jednocześnie jej Redaktorem Naczelnym. Do najważniejszych zadań Iwanowskiego będzie odpolitycznienie państwowej rozgłośni.

O tym, że to Michał Iwanowski został likwidatorem Radia Zachód poinformował dzisiaj w serwisie „X” Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz. Publiczne radio zostało postawione w stan likwidacji w grudniu 2023 roku po tym jak prezydent Andrzej Duda nie podpisał ustawy okołobudżetowej.

Celem jest przede wszystkim zwiększenie obiektywizmu i pluralizmu jeżeli chodzi o przekaz. Uważam też, że należy zwiększyć autonomię dziennikarzy. Reportaż „Nieocenzurowane”, który ukazał się kilkanaście dni temu pokazywał, że to są dwie sfery, które wymagają zmiany – powiedział w rozmowie z Wiadomościami Lubuskimi Michał Iwanowski.

Z pewnością jedną z pierwszych decyzji może być odsunięcie od pracy PiS-owskich propagandystów z Januszem Życzkowskim, Łukaszem Brodzikiem, Danielem Sawickim czy Adamem Ruszczyńskim na czele. Jak przyznaje nowy redaktor naczelny najważniejsze jednak będzie zachowanie spokoju i pokazanie dobrej obiektywnej pracy w najbliższym czasie.

Michał Iwanowski jest absolwentem wydziału socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z mediami zawodowo jest związany od 1993 roku. Najpierw pracował w lokalnym dodatku Gazety Wyborczej w Poznaniu, potem w Gazecie Lubuskiej w Zielonej Górze. W latach 2006-2008 był redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Fabryka Wiedzy” wydawanego z funduszy europejskich ZPORR. W latach 2008-2012 jako publicysta współpracował z miesięcznikiem „Puls”, samorządowym „Tygodnikiem Krąg”, tygodnikiem „Łącznik Zielonogórski”, miesięcznikiem „Region”, a także kwartalnikiem „Na Wokandzie” wydawanym przez ministerstwo sprawiedliwości. Przez 10 lat był rzecznikiem prasowym Marszałka Województwa Lubuskiego, a w ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora Lubuskiego Centrum Informacji.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
16.5 ° C
18.9 °
16.4 °
70 %
6.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
8 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE