sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMłodzi z Lubuskiego jadą na Campus Polska Przyszłości

Młodzi z Lubuskiego jadą na Campus Polska Przyszłości

To jeden z największych festiwali społecznych w Europie. Na Campus Polska Przyszłości, który odbędzie się 23-29 sierpnia w Olsztynie jadą również Lubuszanie. Dzisiaj wręczono pierwsze „bilety”.

Campus Polska to największe tego typu wydarzenie w Polsce i Europie. Blisko 1300 uczestników i 150 wolontariuszy. Dzisiaj rozpoczynamy wręczanie swoistych biletów na to wydarzenie, liczymy, że młodzi ludzie, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu w przyszłości będą stanowić o naszym kraju – mówił Radosław Sujak, współorganizator i członek biura prasowego Campusu.

Tegoroczna edycja ma na celu rozwój i wzmocnienie społeczności młodych liderów w Polsce
i Europie. Kolejna, czwarta edycja odbędzie się w dniach 23-29 sierpnia w Olsztynie, w
Kortowie, a jej celem i najważniejszym zadaniem jest zaangażowanie młodych aktywistów w trwający proces zmian.

Od czterech lat jestem ambasadorem Campusu, który jest organizowany przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Celem Campusu jest wymiana doświadczeń i chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzisiaj wręczam bilet na Campus dla Claudii Karwickiej, która studiuje prawo na Uniwersytecie Zielonogórskim i nie została przypadkowo zakwalifikowana. Jest również radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Lubuskiego. Działa na rzecz praworządności i praw kobiet – mówiła posłanka Elżbieta Anna Polak.

Sama Claudia Karwicka podziękowała za wybór do grona uczestników Campusu – Mam ogromny zaszczyt, że się dostałam i będę mogła poznać tak wielu ciekawych ludzi. To są osoby, które sobie bardzo cenię i zawsze chciałam poznać je osobiście. Chce tolerancyjnej, bezpiecznej i otwartej Polski, w której nie ma podziałów – dodała

Cała agenda wydarzenia została podzielona na obszary tematyczne, które reprezentują najważniejsze wyzwania na nadchodzący rok: Bezpieczny Świat, Kompetencje Przyszłości, Gospodarka i Technologie, Komfort Życia, Różnorodne Społeczeństwo. Jak zaznacza R.Sujak młodzi ludzie nie muszą wybierać tematów politycznych.

To właśnie wyróżnia Campus. Młodzi ludzie przyjeżdżają tutaj dlatego, bo mogą sami wybrać, jakie tematy ich interesują. Program budowany jest na podstawie ich wskazań i ankiet – dodał społecznik.

Swój udział potwierdzili już goście z Polski i zagranicy, w tym Pani Swiatłana Cichanouskiej – Prezydent-elekt Białorusi, która po raz pierwszy na żywo wystąpi na Campusie. Podczas 4. edycji organizatorzy spodziewają się kilkuset panelistów.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
17.4 ° C
20.6 °
17.4 °
54 %
4.6kmh
71 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
29 °
śr.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE