sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościZielona GóraMost w Cigacicach przejezdny od czwartku?

Most w Cigacicach przejezdny od czwartku?

Jak informuje Gazeta Wyborcza, najprawdopodobniej już w czwartek zostanie oddany do użytku most w Cigacicach. Mieszkańcy czekają na koniec remontu prawie dwa lata. Termin oddania przesunął się o kilka miesięcy.

– Kierowcy pojadą wyremontowanym mostem w Cigacicach w środę, najpóźniej w czwartek. W środę będziemy testowali jeszcze ruch, m.in. sygnalizację świetlną – tłumaczy Mirosław Andrasiak, członek zarządu powiatu zielonogórskiego w rozmowie z GW.

Remont mostu sprawiał, że mieszkańcy Cigacic musieli niejako okrężną drogą jechać do Zielonej Góry przez most na trasie S-3. Teraz powróci krótsza droga przez Zawadę. Koszt całej inwestycji wyniósł blisko ok. 12 mln zł

Na przeprawie po remoncie nadal będzie tylko jeden pas jezdni z kierowaniem ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnej. Przywrócona zostanie nośność 16t. Dzięki temu znowu będą mogły przejechać nim autobusy i ciągniki z przyczepami.

Właścicielem mostu jest Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze, ale zarządzał nim Urząd Miasta Zielona Góra i to właśnie w kierunku do prezydenta Janusza Kubickiego protesty kierowali mieszkańcy, gdy ten postanowił zamknąć obiekt dla pojazdów powyżej 3,5 tony.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
0.5 ° C
0.5 °
-0.6 °
64 %
2.3kmh
57 %
pt.
0 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °
pon.
-1 °
wt.
-1 °

NAJPOPULARNIEJSZE