środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraNa terenie szpitala powstają nowe budynki

Na terenie szpitala powstają nowe budynki

Oficjalna strona Szpitala Uniwersyteckiego pokazała nowe zdjęcia z placu budowy nowej intensywnej terapii i okulistyki. Trwa zalewanie betonowych filarów. Ciężki sprzęt w pełnym użyciu, a lecznica chce skończyć jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że umowa z wykonawcą Berger Bau Polska sp. z o.o. z Wrocławia była podpisywana w październiku ubiegłego roku. Teraz widać, że prace ziemne są na ukończeniu i trwa stawianie betonowych konstrukcji.

W wyniku realizacji projektu rozbudowany i unowocześniony zostanie Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Zwiększenie z 10 do 17 liczby łóżek poprawi możliwości i warunki leczenia pacjentów w stanach zagrożenia życia. Na nowym oddziale wydzielone zostaną łóżka pediatryczne dla dzieci:  po zabiegach okulistycznych i  laryngologicznych oraz po poważnych urazach celem ustabilizowania przed docelowym przekazaniem do oddziału intensywnej terapii w Centrum Zdrowa Matki i Dziecka.

W ramach tej inwestycji przeniesiony zostanie do nowego budynku (z budynku E przy ul. Zyty) Kliniczny Oddział Okulistyki, co pozwoli na znaczną poprawę warunków lokalowych oddziału i okulistycznego bloku operacyjnego, tj. warunków pobytu i leczenia pacjentów (w tym zwiększenie liczby łóżek z 20 do 22) oraz pracy personelu. Ponadto ułatwiony zostanie dostęp do diagnostyki, gdyż Oddział będzie mieścił się w jednym budynku z zapleczem diagnostycznym.

Całkowita wartość projektu wynosi 26,5 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych to kwota 21,6 mln zł, a z budżetu państwa – 4,5 mln zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
3.8 ° C
3.9 °
3.4 °
42 %
7.2kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
3 °
pt.
6 °
sob.
3 °
niedz.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE